ARR czeka na wnioski od rolników

Do końca maja Agencja Rynku Rolnego przyjmuje wnioski od rolników, którzy chcą powiększyć swoje limity produkcji mleka. N

Do końca maja przyjmowane są wnioski o przyznanie dodatkowych limitów produkcji mleka dla rolników – dostawców hurtowych tj. takich, którzy sprzedają mleko do podmiotów skupujących. Limity produkcji z rezerwy mlecznej uzyskają w pierwszej kolejności ci producenci, którzy w roku kwotowym 2005/06 zwiększyli sprzedaż, o co najmniej 5 tys. kg mleka w stosunku do posiadanych limitów, dysponują limitem produkcji mniejszym niż 800 tys. kg mleka a także nie otrzymali dodatkowych limitów z rezerwy mlecznej w roku kwotowym 2005/06. Producenci muszą złożyć w ARR do końca maja br. wniosek o przyznanie dodatkowego limitu. Takich producentów mleka jest ok. 34 tys. Dotychczas do ARR wpłynęły wnioski od 31 tys. rolników.

Rozdysponowywanie rezerwy rozpocznie się po zbilansowaniu roku kwotowego 2005/2006. Do 31 lipca br ARR przekaże Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi informację o stopniu wykorzystania limitów produkcji przez rolników. Na podstawie tej informacji Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyda rozporządzenie, w którym określi wysokość krajowej rezerwy dla dostawców hurtowych oraz krajowej rezerwy dla dostawców bezpośrednich. Po wydaniu powyższego rozporządzenia ARR będzie mogła rozpocząć wydawanie decyzji przyznających producentom dodatkowe ilości z krajowej rezerwy mlecznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności