fbpx
Strona głównaPozostałeARR czeka na wnioski od rolników

ARR czeka na wnioski od rolników

Do końca maja Agencja Rynku Rolnego przyjmuje wnioski od rolników, którzy chcą powiększyć swoje limity produkcji mleka. N

Do końca maja przyjmowane są wnioski o przyznanie dodatkowych limitów produkcji mleka dla rolników – dostawców hurtowych tj. takich, którzy sprzedają mleko do podmiotów skupujących. Limity produkcji z rezerwy mlecznej uzyskają w pierwszej kolejności ci producenci, którzy w roku kwotowym 2005/06 zwiększyli sprzedaż, o co najmniej 5 tys. kg mleka w stosunku do posiadanych limitów, dysponują limitem produkcji mniejszym niż 800 tys. kg mleka a także nie otrzymali dodatkowych limitów z rezerwy mlecznej w roku kwotowym 2005/06. Producenci muszą złożyć w ARR do końca maja br. wniosek o przyznanie dodatkowego limitu. Takich producentów mleka jest ok. 34 tys. Dotychczas do ARR wpłynęły wnioski od 31 tys. rolników.

Rozdysponowywanie rezerwy rozpocznie się po zbilansowaniu roku kwotowego 2005/2006. Do 31 lipca br ARR przekaże Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi informację o stopniu wykorzystania limitów produkcji przez rolników. Na podstawie tej informacji Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyda rozporządzenie, w którym określi wysokość krajowej rezerwy dla dostawców hurtowych oraz krajowej rezerwy dla dostawców bezpośrednich. Po wydaniu powyższego rozporządzenia ARR będzie mogła rozpocząć wydawanie decyzji przyznających producentom dodatkowe ilości z krajowej rezerwy mlecznej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.