fbpx
Strona głównaPrawo i finanseARiMR wydłuża termin naboru wniosków na dofinansowanie inwestycji zapobiegających ASF i powodziom

ARiMR wydłuża termin naboru wniosków na dofinansowanie inwestycji zapobiegających ASF i powodziom

Termin naboru wniosków został przedłużony do 29 marca, a do rozdysponowania pozostało jeszcze 200 mln. zł. 

Rolnicy chcący zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed ASF mogą otrzymać do 100 tys. zł (80% kosztów kwalifikowanych) m.in. na niecki dezynfekcyjne czy przebudowę chlewni.

Wsparcie przewidziano także dla spółek wodnych lub związków spółek wodnych, w których większość członków stanowią rolnicy posiadający grunty rolne. W tym przypadku można liczyć na pomoc w wysokości do 1 mln. zł i, podobnie jak w poprzednim przypadku, dotyczy ona 80% kosztów kwalifikowanych i przeznaczona jest na sprzęt do melioracji.

Wnioski o dofinansowania można składać w powiatowych placówkach ARiMR, poprzez platformę ePUAP lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.