fbpx
Strona głównaPozostałeARiMR: Wnioski o płatność do owoców miękkich do końca lipca

ARiMR: Wnioski o płatność do owoców miękkich do końca lipca

ARiMR przypomina rolnikom, którzy ubiegają się o “przejściową” płatność do owoców miękkich, iż do 31 lipca 2008 r. powinni dostarczyć do Biura Powiatowego ARiMR kopię umowy o przetwórstwo”. Jeśli rolnik jest członkiem uznanej organizacji producentów owoców i warzyw lub wstępnie uznanej grupy producentów owoców i warzyw, przetwarzającej maliny i truskawki, powinien dostarczyć do biura powiatowego dokument zatytułowany “Zobowiązanie do dostarczenia”.”

Umowa na przetwórstwo musi być zawarta między:
– rolnikiem, a zatwierdzonym przez ARiMR przetwórcą owoców miękkich lub
– reprezentującą rolnika uznaną organizacją producentów owoców i warzyw bądź wstępnie uznaną grupą producentów owoców i warzyw, a zatwierdzonym przez ARiMR przetwórcą owoców miękkich lub
– zatwierdzonego przez ARiMR skupującego owoce miękkie, który reprezentuje rolnika, a zatwierdzonym przetwórcą owoców miękkich.

Umowa lub Zobowiązanie do dostarczenia” musi zawierać, co najmniej następujące informacje: nazwiska i adresy stron umowy, dane rolników, odpowiednie gatunki (maliny lub truskawki) oraz powierzchnie zajęte pod każdą z tych roślin, numer identyfikacyjny rolnika ubiegającego się o przyznanie przejściowych płatności z tytułu owoców miękkich (nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności). W przypadku umów o przetwórstwo, zawartych między rolnikiem a zatwierdzonym przetwórcą umowa powinna zawierać również zobowiązanie rolnika do dostarczenia przetwórcy całkowitej ilości zebranych owoców.

Jeśli złożona w biurze powiatowym umowa lub “zobowiązanie do dostarczenia” nie będą zawierały wymaganych informacji, brakujące dane mogą być przez rolnika uzupełnione tylko do 31 lipca 2008 roku.

źródło: ARiMR
opr. i foto: Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.