ARiMR: uproszczenia w zgłaszaniu zwierząt i przemieszczeń

Od 1 stycznia 2021 roku zgłoszeń przemieszczeń zwierząt gospodarskich oznakowanych należy dokonywać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na formularzach jednopodpisowych (podpisanych przez nabywającego lub zbywającego).

W przypadku posiadania druków dwupodpisowych (na których jest możliwość złożenia podpisu zarówno przez nabywającego jak i przez zbywającego) należy pamiętać, aby taki druk był podpisany tylko przez jednego z posiadaczy – albo tylko przez nabywającego, albo tylko przez zbywającego.

Jak się dowiedzieliśmy, obowiązujące formularze dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt znajdują się na stronie internetowej ARiMR (www.arimr.gov.pl) w zakładce: „Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt’’

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca hodowców do korzystania z możliwości składania zgłoszeń przez Internet za pośrednictwem aplikacji Portal IRZplus, która umożliwia dokonanie zgłoszeń zwierzęcych w imieniu własnej siedziby stada oraz przegląd informacji wprowadzonych bezpośrednio do systemu informatycznego ARiMR.

– Dzięki aplikacji można szybko i wygodnie wypełnić obowiązki ustawowe IRZ, bez konieczności wychodzenia z domu (przychodzenia do BP) – informuje Biuro Prasowe ARiMR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności