fbpx
Strona głównaWiadomościARiMR: Ruszą kolejne działania z PROW

ARiMR: Ruszą kolejne działania z PROW

ARiMR w porozumieniu z ministerstwem rolnictwa przyjęła “wstępny” harmonogram ogłasznia terminów rozpoczęcia nowych naborów wniosków na działania z PROW 2007-13. Już 24 marca rozpocznie się nabór na “ułatwianie startu młodym rolnikom”. N

Następnie 14 kwietnia będzie ogłoszona data naboru wniosków na wsparcie z działania Modernizacja gospodarstw rolnych”. Z kolei 5 maja będzie wiadomo, od kiedy ARiMR zacznie przyjmować wnioski na “Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. Przedsiębiorcy zajmujący się przetwórstwem żywności powinni poznać termin przyjmowania wniosków na wsparcie ich branży z działania “Zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolniczej i leśnej” 26 maja 2009 r.

W najbliższych dniach Agencja poinformuje też o terminie ogłoszenia naboru wniosków na nowouruchamiane działanie “Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Nabór wniosków na to działanie jest wstępnie przewidziany na przełom I i II kwartału br.

ARiMR postanowiła podać wyprzedzająco przewidywane terminy ogłoszenia naborów wniosków na przyznanie pomocy finansowej z tych działań PROW 2007-2013, by chętni na skorzystanie z unijnych dotacji mieli więcej czasu na dobre przygotowanie i wypełnienie składanych wniosków o wsparcie.

opr. MS/Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.