fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłatyARiMR: Referendum strajkowe przedłużone 

ARiMR: Referendum strajkowe przedłużone 

Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie zdecydowali jeszcze o strajku – referendum strajkowe zostało unieważnione i jest przeprowadzane ponownie.  

NSZZ Solidarność Pracowników ARiMR informuje, że Komisja Zakładowa postanowiła unieważnić głosowanie w sprawie strajku, wydłużyć termin przeprowadzenia referendum i powtórzyć głosowanie. Problemy spowodowała blokada antyspamowa w popularnych serwisach dostarczających pocztę.  

Głosowanie w referendum poprzez prywatne skrzynki pocztowe zostało wymuszone decyzją Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi ARiMR (pisaliśmy o tym tutaj), który poinformował Komisję Zakładową, że “nie jest możliwe, by organizacje związkowe miały zbierać głosy “chodząc” po “stanowiskach pracy i dokonać głosowania” (składnia oryginalna – red.); zakazał “zamieszczania informacji na terenie placówek w miejscach ogólnodostępnych dla beneficjentów” oraz korzystania ze służbowej poczty elektronicznej “do jakichkolwiek działań związanych z przeprowadzeniem referendum strajkowego lub agitacją związkową”. 

Jak podkreśla Komisja Zakładowa, “głosowanie online w referendum miało miejsce po raz pierwszy w Polsce”, co spowodowało “liczne problemy, których nie można było przewidzieć wcześniej”. Z powodu blokady antyspamowej do wielu pracowników nie dotarł link umożliwiający głosowanie, nie wszyscy pracownicy zostali powiadomieni przez serwery o tym fakcie. Ponieważ nie jest obecnie możliwe sprawdzenie, kto otrzymał link, a do kogo on nie dotarł, głosowanie w sprawie referendum będzie ponowione.  

Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą mogli głosować w sprawie strajku do 25 sierpnia 2023 r. Aby uniknąć wcześniejszych problemów “wysyłka linków do głosowania będzie odbywać się partiami i potrwa dwa dni. Każdy będzie miał 7 dni na oddanie głosu”. 

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.