ARiMR podpisuje umowy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa finalizuje zawieranie umów o przyznaniu pomocy finansowej z rolnikami, którzy w 2007 r. złożyli wnioski o uzyskanie wsparcia z działania Modernizacja gospodarstw rolnych”, finansowanego z PROW 2007-2013. Do 4 sierpnia br. ARiMR podpisała 14 132 umowy, co stanowi 96,2% przewidywanej liczby.”

Łączna kwota dofinansowania przyznana w ramach podpisanych umów wynosi ponad 1,7 mld zł. Ponad 11,7 tys. rolników zrealizowało w całości lub części zaplanowane inwestycje i złożyło wnioski o płatność na sumę przekraczającą 1,24 mld zł, co stanowi 69,4% zakontraktowanej kwoty pomocy. Dla 8 926 beneficjentów Agencja wystawiła zlecenia płatności na 919,2 mln zł, w ramach których wypłaciła 752,5 mln zł.
Inwestycje rolników na zakup maszyn i urządzeń rolniczych są kontynuacją trendu, który pojawił się już w latach 2004 – 2006 przy wdrażaniu Sektorowego Programu Operacyjnego wspierającego rozwój i unowocześnianie rolnictwa. Z tego programu skorzystało blisko 21 tys. rolników, a spośród nich ponad 80% inwestowało w zakup sprzętu rolniczego. Beneficjentom, którzy ubiegali się o pomoc na Inwestycje w gospodarstwach rolnych” Agencja wypłaciła z ” SPO Rolnego” ponad 2 mld zł. Kwota ta stanowi blisko jedną trzecią wszystkich środków wydanych przez ARiMR z tego programu.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności