ARiMR ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod pracowników instytucji

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły wiadomości, jakoby anonimowa osoba miała podszywać się pod pracownika instytucji i wyłudzać w ten sposób pieniądze.

– Obsługa wniosku polegać na tym, że jeśli rolnik zapłaci kurierowi 350 zł, to pracownik Agencji sam zadzwoni do wnioskodawcy i zajmie się obsługą jego wniosku. W związku z tym ARiMR ostrzega rolników i przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać taką lub podobną propozycję – nie dajcie się nabrać, nie traćcie pieniędzy – informuje Agencja i przypomina, że nie pobiera żadnych opłat uruchamiając jakikolwiek program pomocowy.

– Informujemy, że każdy sygnał dotycząc nieprawidłowości czy potencjalnej nieprawidłowości w rozdzielaniu środków finansowych znajdujących się w gestii ARiMR będzie szczegółowo sprawdzany, a jeżeli się potwierdzi, wobec tych pracowników Agencji, którzy w nim uczestniczyli, wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje – czytamy w komunikacie Agencji.

Instytucja prosi również o zgłaszanie wszelkich podejrzanych przypadków propozycji pomocy od osób niezwiązanych z Agencją o zgłaszanie tego typu przypadków do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności