ARiMR informuje: czas na uzupełnienie wniosków złożonych w ramach PROW 2014-2020 nieuzupełnionych z powodu pandemii

Chodzi o wnioski nierozpatrzone w związku z pandemią covid-19. Wszystko to poprzez trwające prace legislacyjne, mające na celu zmianę biegu postępowań wprowadzonych w związku z pandemią.

Zmiany mają dotyczyć przepisów wprowadzonych w kwietniu zeszłego roku, pozwalających na m.in. pozostawienie wniosku bez rozpoznania po uprzednim wezwaniu wnioskodawcy do przedstawienia dowodów na spełnienie warunków otrzymania wsparcia i przywrócenie terminu w toku postępowania w sprawie przyznania pomocy. Przepisy te dotyczyły wniosków, których nie dało się skompletować z powodu pandemii.

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przewidywana nowelizacja wprowadzi ściśle określony termin dopełnienia formalności, dlatego już teraz Instytucja apeluje o skompletowanie dokumentacji, w tym przede wszystkim opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji publicznej.

Źródło: ARiMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności