ARiMR: do 325 tys. zł na pomoc w tworzeniu krótkich łańcuchów dostaw

W ramach działania “Współpraca” od 29 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie nabór wniosków na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw.

Pomoc będzie finansowana z budżetu PROW 2014-2020, a nabór wniosków potrwa do 12 maja br.

– O takie wsparcie mogą ubiegać się grupy operacyjne na rzecz innowacji (EPI). W skład grupy musi wchodzić co najmniej 5 rolników i każdy z nich musi spełniać wymagania określone w przepisach o prowadzeniu działalności:

  • w ramach dostaw bezpośrednich, lub
  • przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej, lub
  • w ramach rolniczego handlu detalicznego, lub
  • w ramach działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej, lub
  • w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w dziale 10 i 11 Polskiej Klasyfikacji Działalności – informuje ARiMR.

Wsparcie będzie można wykorzystać na finansowanie m.in. budowę lub remont infrastruktury, zakup maszyn i środków transportu, wyposażenia czy koszty bieżące.

Pomoc dla grupy jest jednorazowa i może wynieść 325 tys. zł, jeżeli w ramach realizacji zakupiony zostanie środek transportu i 280 tys. zł w pozostałych przypadkach. Na działąnie ARiMR przeznaczyła łącznie przeszło 23 mln zł.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności