ARiMR chce walczyć z korupcją

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Dariusz Wojtasik podjął decyzję o przygotowaniu w trybie pilnym procedur antykorupcyjnych. Powołany został 2 września br. zespół, który ma przygotować w ciągu 2 tygodni strategię antykorupcyjną, która będzie obowiązywała w Agencji i ma wykluczyć możliwości wystąpienia zjawisk korupcyjnych wśród pracowników ARiMR – poinformowało biuro prasowe Agencji. N

Działanie to jest konsekwencją zarzutów o korupcję postawionych przez CBA w stosunku do dwóch pracowników ARiMR, w tym Jarosława G. dyrektora gabinetu prezesa Agencji. Kilka dni temu zarzuty w tej samej sprawie ułyszała już 4 osoba. Tym razem CBA zatrzymało Andrzeja G. prywatnego przedsiębiorcę. Zarzuty stawiane w sprawie dotyczą przekroczenia uprawnień przez osoby publiczne w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz łapownictwa czynnego.

W zarządzeniu wprowadzającym procedury antykorupcyjne w ARiMR, znajdą się rozwiązania przyjęte w innych krajowych oraz zagranicznych urzędach publicznych. Po przyjęciu strategii antykorupcyjnej wszyscy pracownicy Agencji przejdą szkolenie w zakresie walki z korupcją.

Przygotowywane w ARiMR rozwiązania antykorupcyjne będą omawiane 4 września br. w Warszawie podczas spotkania z dyrektorami Oddziałów Regionalnych Agencji.

MS/Wrp.pl