fbpx

ARiMR bez prezesa

Wczoraj odwołano prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prof. Grzegorza Spychalskiego (na zdjęciu). Kierował on Agencją od września ub. roku.

Premier podpisał stosowny dokument odwołujący prezesa ARiMR już 26 kwietnia. Decyzję o odwołaniu prof. G. Spychalski otrzymał jednak dopiero przedwczoraj. Wręczył mu ją Henryk Kowalczyk – podsekretarz stanu w ministerstw rolnictwa. Prof. Spychalski nie ukrywał zaskoczenia.
– Zaskoczyła mnie ta decyzja – powiedział Rzeczpospolitej” prof. G. Spychalski. Agencja bardzo sprawnie wypłaciła dotacje bezpośrednie za ubiegły rok, przygotowania do uruchomienia nowych funduszy unijnych także szły prawidłowo.
Jak na razie nie powołano nowego prezesa Agencji. Nieznane są również powody decyzji o odwołaniu prof. Spychalskiego. Media spekulują, że jest to cena, jakiej zażądała Samoobrona za poprawcie PiS podczas głosowań w parlamencie dotyczących wyboru nowego marszałka Sejmu oraz odrzuceniu propozycji powołania komisji śledczej mającej zbadać kulisy śmierci byłej minister budownictwa, Barbary Blidy.

MS

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.