fbpx

Argentyna płaci Huaweiowi za telefony… wołowiną i winem. Tak omija się sankcje

Jak informuje serwis MeatInfo, gigant telekomunikacyjny, Huawei, został największym chińskim importerem wołowiny. Stało się to zasługą amerykańskich sankcji, które zmusiły go do rozliczania się m.in. z Argentyną w barterze.

– Z powodu sankcji Argentyna stanęła w obliczu ograniczeń w używaniu dolarów lub juanów do płacenia za towary, co doprowadziło do konieczności znalezienia innych sposobów płatności. Doprowadziło to do nietypowej umowy barterowej między Huawei a Argentyną, w której mięso i wino stały się towarami do zapłaty za sprzęt telekomunikacyjny – czytamy w MeatInfo.

Samasz loteria - baner

Amerykańskie sankcje na chińskiego giganta trwają już od jakiegoś czasu. Już w 2019 roku stworzył on spółkę, która miała zajmować się właśnie wymianą barterową. Historia współpracy pomiędzy Huaweiem a Argentyną pokazuje, jak trudnym do egzekwowania narzędziem wpływu potrafią być sankcje gospodarcze.

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.