fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaArgentyna chce drastycznie zwiększyć eksport wołowiny; o 1/3 w ciągu 3 lat

Argentyna chce drastycznie zwiększyć eksport wołowiny; o 1/3 w ciągu 3 lat

Jak podaje portal mercopress.com, argentyńskie zakłady mięsne zainwestują 187 mln dolarów w próbę zwiększenia eksportu z tego kraju o 33 proc. w ciągu trzech lat do 1,2 mln ton rocznie.

Argentyna jest głównym światowym eksporterem wołowiny, a Chiny głównym odbiorcą. Gubernator prowincji Buenos Aires, w której znajduje się wiele krajowych zakładów mięsnych, Axel Kicillof, powiedział, że ekspansja produkcji ma służyć głównie rynkowi chińskiemu, na który w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku trafiło 73% argentyńskiego eksportu mięsa.

– Ten projekt obejmuje zakłady, które obsługują różne etapy, które są potrzebne eksporterom mięsa, aby zmaksymalizować swój potencjał i zwiększyć produkcję – powiedział, cytowany przez mercopress.com, Mario Ravettino, prezes grupy eksporterów mięsa ABC.

Plan inwestycyjny już się rozpoczął; będzie realizowany w 2021 roku przez 11 firm z sektora.

Nie są to najlepsze wieści, także dla hodowców w naszym kraju, gdzie, mówiąc eufemistycznie, ceny żywca wołowego nie zachwycają, a przecież lwia część naszej wołowiny jest eksportowana.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.