fbpx
Strona głównaPolecamyArdanowski: "Jestem gotowy do odejścia"

Ardanowski: “Jestem gotowy do odejścia”

Nie milkną spekulacje dotyczące dymisji ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Dzisiaj polityk odniósł się do sprawy w wywiadzie dla radia Wnet.

– […] Bycie ministrem to pewien etap w życiu. Człowiek podejmuje często przerastające go wyzwania i musi być gotowy w każdej chwili, kiedy następuje zmiana koncepcji rządu. […]. Jestem do tego przygotowany; nikt nie musi mnie łajać ani popędzać. Jestem przygotowany do odejścia […] – mówił minister w wywiadzie dla radia Wnet.

Podczas rozmowy oczywiście odniósł się do procedowanej ustawy o ochronie zwierząt:

– Wybory w znacznej mierze zostały wygrane dzięki polskiej wsi. 81 proc. polskich rolników poparło Andrzeja Dudę […]. To głosy rolników przesądziły o wyborze tego prezydenta. Podobna sytuacja była w wyborach parlamentarnych (71 proc. polskich rolników zagłosowało na PiS). Nigdy w historii w wyborach parlamentarnych takiego poparcia nie było. I czy można lekką ręką odrzucić to wszystko obrażając wieś, budując jakąś konstrukcję [ustawa o ochronie zwierząt, przyp. red.], której nikt nie rozumie na wsi? […] – mówił minister.

– Muszę zwracać uwagę na skutki decyzji, które zostały tą nieszczęsną ustawą wprowadzone […]. Nie ma innych nowych rynków na mięso niż rynki krajów muzułmańskich i muzułmanie, których przybywa w Europie zachodniej, […] tylko tam trzeba mieć mięso halal. Jeżeli się od tego odcinamy, to czym mają się zająć polscy rolnicy? – pytał Ardanowski.

Minister w wywiadzie stwierdził, że prezydent czuje sprawy wsi i wyraził nadzieję na weto dla, jak mówi, “tak złej, poplątanej i niekorzystnej dla polskiego rolnictwa ustawy”.

Cała rozmowa na www.wnet.fm

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.