Apolinarski prezesem polskiego DLG AgroFood

Ludwik Apolinarski (na foto w środku), związany dotychczas z firmą John Deere Polska, od 1 kwietnia jest nowym prezesem spółki DLG AgroFood w Poznaniu (firmy córki Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego DLG) – poinformował dzisiaj rzecznik prasowy DLG w Niemczech. Zastąpi na tym stanowisku 65-letniego Georga Boscha, który odszedł na emeryturę. N

Jak poinformował nas Friedrich W. Rach, Apolinarski będzie się zajmował koordynacją działań DLG w Polsce. Chodzi tu w szczególności o działalność w sferze dalszego rozwoju i propagowania wystaw organizowanych pod marką DLG, w tym największych, czyli Opolagra (Nowa Wieś) i AgroTech (Minikowo k/ Bydgoszczy). Będzie również odpowiedzialny za wszystkie dotyczące Polski kwestie, związane z wiodącymi wystawami Agritechnica i EuroTier”.

52-letni L. Apolinarski, jest doskonale znany w świecie agrobiznesu. Przez wiele lat pracował na rzecz przedsiębiorstw związanych z rolnictwem, głównie firm BASF i John Deere. Brał udział w kształtowaniu ich struktur w Polsce. Przez ostatnie lata był szefem działu sprzedaży w firmie John Deere Polska.
Był także wiceprezesem zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu – głównego organizatora wystaw rolniczych Agro Show i Zielone Agro Show.

MS/Wrp.pl
Podpis pod zdjęciem:
Prezydent DLG Carl-Albrecht Bartmer (z prawej) und dr Jochen Köckler, Przewodniczący Rady Nadzorczej DLG-AgroFood (z lewej) witają nowego prezesa DLG-AgroFood Luwika Apolinarskiego.

N”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności