fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeAplikacja suszowa jest, ale... szkody zgłosić się nie da

Aplikacja suszowa jest, ale… szkody zgłosić się nie da

Zdaniem rolników działanie uruchomionej 28 lipca przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi aplikacji suszowej umożliwiająca ocenę stanu upraw na skutek tego niekorzystnego zjawiska oraz ubieganie się o pomoc z tego tytułu jest niekompletne.

– W województwie lubuskim żniwa praktycznie zakończyły się z końcem lipca. Rolnicy po tragicznych zbiorach wynikających z wydajności lub po decyzji o odstąpieniu od koszenia ze względu na rachunek ekonomiczny z duża nadzieja na szybka pomoc przystąpili do wypełniania zgłoszenia szkody rolniczej  za pomocą aplikacji. Cześć z nich korzystała z odpłatnej pomocy doradców rolniczych zarówno przy wypełnianiu wniosku, jak i zakładaniu profilu zaufanego itp. niestety po jego wypełnieniu pojawiał się komunikat ,,Informuje, że podpis wniosku Profilem Zaufanym został wstrzymany do dnia 17 sierpnia 2022 roku – mówi Stanisław Myśliwiec, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej.

W odbiorze samorządu rolniczego  jest to kolejny żart z rolnika, który zamiast odrobiny szacunku za jego pracę, otrzymuje kolejna kłodę w postaci niedziałającej aplikacji, a biorąc pod uwagę obecną sytuację na polach i w magazynach czara goryczy i frustracji w środowisku rolniczym zaczyna się przelewać.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.