fbpx

Aplikacja suszowa jest, ale… szkody zgłosić się nie da

Zdaniem rolników działanie uruchomionej 28 lipca przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi aplikacji suszowej umożliwiająca ocenę stanu upraw na skutek tego niekorzystnego zjawiska oraz ubieganie się o pomoc z tego tytułu jest niekompletne.

– W województwie lubuskim żniwa praktycznie zakończyły się z końcem lipca. Rolnicy po tragicznych zbiorach wynikających z wydajności lub po decyzji o odstąpieniu od koszenia ze względu na rachunek ekonomiczny z duża nadzieja na szybka pomoc przystąpili do wypełniania zgłoszenia szkody rolniczej  za pomocą aplikacji. Cześć z nich korzystała z odpłatnej pomocy doradców rolniczych zarówno przy wypełnianiu wniosku, jak i zakładaniu profilu zaufanego itp. niestety po jego wypełnieniu pojawiał się komunikat ,,Informuje, że podpis wniosku Profilem Zaufanym został wstrzymany do dnia 17 sierpnia 2022 roku – mówi Stanisław Myśliwiec, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej.

Samasz loteria - baner

W odbiorze samorządu rolniczego  jest to kolejny żart z rolnika, który zamiast odrobiny szacunku za jego pracę, otrzymuje kolejna kłodę w postaci niedziałającej aplikacji, a biorąc pod uwagę obecną sytuację na polach i w magazynach czara goryczy i frustracji w środowisku rolniczym zaczyna się przelewać.

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.