Aplikacja Amazone mySpreader ułatwi precyzyjne dawkowanie nawozów

Pakiet All-in-One składający się z bazy danych nawozów, cyfrowego mobilnego stanowiska pomiarowego EasyCheck oraz aplikacji EasyMix do mieszanek nawozów ma zapewnić jak najbardziej precyzyjne ustawienia rozsiewacza.

Aplikacja mySpreader łączy w sobie trzy funkcje aplikacji do rozsiewaczy nawozów Amazone. Intuicyjna obsługa i komfortowe ustawianie rozsiewacza nawozów mają być największą zaletą koncepcji All-in-One.

Aplikacja do rozsiewu nawozów umożliwia łatwe i zdalne ustawianie rozsiewaczy Amazone, w zależności od typu maszyny, szerokości roboczej, rodzaju nawozu i dawki rozsiewu, bezpośrednio na polu. Dzięki wielu próbkom nawozów przesyłanym co roku przez rolników, dostawców i producentów nawozów, aplikacja jest zawsze aktualna, a użytkownik otrzymuje zawsze aktualne informacje na temat rodzajów nawozów na początku każdego sezonu.

Specjalna funkcja aplikacji mySpreader: Użytkownik może wyszukiwać nawozy, np. przez podanie nazwy nawozu, składu nawozu, wielkości granul lub gęstości objętościowej nawozu.

Dodatkowym elementem aplikacji mySpreader jest cyfrowe mobilne stanowisko pomiarowe EasyCheck. Podczas tego pomiaru maty są umieszczane na polu w określonych odstępach , dokonuje się rozsiewu nawozu, a następnie są fotografowane. Następnie EasyCheck określa stopień pokrycia mat. Na podstawie tych wartości aplikacja proponuje użytkownikowi ewentualne zmiany w ustawieniu rozsiewacza nawozu Amazone dla polepszenia rozdziału poprzecznego nawozu i w ten sposób zoptymalizować prowadzenie uprawy.

Aplikację mySpreader uzupełnia aplikacja EasyMix, która określa zalecenia dotyczące ustawień dla mieszanek nawozów. Często różne nawozy są mieszane ze sobą, aby zaoszczędzić na przejazdach i zredukować koszty eksploatacji urządzeń. Zwykle jest to nawożenie zorientowane na zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Jeśli jednak składniki mieszanki mają różne właściwości, dokładny wysiew jest trudniejszy, zwłaszcza w miarę zwiększania się szerokości roboczej. EasyMix określa najlepszy możliwy kompromis dla różnych mieszanek i sugeruje prawidłowe wartości nastawcze dla rozsiewaczy ZA-TS i ZG-TS.

– Nowa aplikacja Amazone mySpreader łączy w sobie wszystkie zalety naszych aplikacji, aby móc wykorzystać efekt synergii. Aplikacja mySpreader jest dostępna za darmo w App Store i można ją pobrać na smartfony z systemem operacyjnym Android 7 oraz iOS 11 – czytamy w komunikacie niemieckiego producenta.

Specjalną funkcją urządzenia mySpreader Connect jest adapter Bluetooth i aktywacja licencji dla maszyn ISOBUS. Za pomocą interfejsu wszystkie wartości nastawcze rozsiewacza można przenosić z aplikacji mySpreader do rozsiewacza nawozów Amazone, po czym następuje automatyczne ustawienie. Pozwala to zaoszczędzić czas, uniknąć błędów w ustawieniach, a jednocześnie jest bardzo wygodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności