fbpx

Apel hodowców drobiu do parlamentarzystów i senatorów

Zarząd Zrzeszenia Hodowców Drobiu Środkowej Polski opracował treść sprzeciwu – apelu do wszystkich posłów i senatorów w szczególności do tych 357 posłów, którzy głosowali za przyjęciem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

– Zgodnie z apelem należy koniecznie udać się do biur poselskich i senatorskich, które w każdy poniedziałek są otwarte dla wyborców i żądać zmiany stanowiska w ostatecznym głosowaniu! Należy koniecznie poinformować, że w naszej ocenie ta szkodliwa Ustawa jest ideologiczna i posłowie  powinni reprezentować  interesy swoich wyborców, a nie swoje interesy  partyjne – mówi Andrzej Danielak, prezes zarządu głównego  Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producent ów Drobiu

Poniżej prezentujemy treść apelu:

Panie i Panowie- Pośle/Senatorze/!

My rolnicy – producenci drobiu, chcemy przekazać swoje oburzenie w związku z procedowaną ustawą o ochronie zwierząt.

Jesteście  z naszej woli- naszymi przedstawicielami  w procesie ustanawiania prawa. Zaufaliśmy Wam bowiem przedstawialiście nam wizję państwa sprawiedliwego, solidarnego społecznie ,państwa opartego na poszanowaniu prawa, w tym prawa własności, państwa dbającego o dobro wspólne i jak zapewnialiście – zadbacie o pogardzaną dotąd polską wieś i jej mieszkańców.

I co zrobiliście z naszym zaufaniem!? – ostrze projektu w/w ustawy (pod pretekstem ochrony zwierząt) skierowaliście bezpośrednio i jakże błyskawicznie ,w polską wieś, w większości w  nas, Waszych wyborców, w cały polski przemysł spożywczy; nie tylko futra lecz w przemysł  drobiarski i produkcję wołowiny.

To ewidentny eksperyment na żywej tkance polskiego rolnictwa, jakże to okrutne.

Polityk musi przewidywać skutki swoich decyzji.

A  czy Wy – Panie i Panowie politycy, świadomi jesteście co uczyniliście tym barbarzyńskim uderzeniem w polską wieś?!

Czy zawiodło Was racjonalne i logiczne myślenie i instynkt samozachowawczy?

Trzeba mieć wyjątkowo złą wolę i wyborców w totalnej pogardzie, aby niemal natychmiast po wyborach, zdradziecko odwrócić się od swoich poglądów, zlekceważyć obietnice dane narodowi i potraktować obywateli, szczególnie tych słabszych, czyli rolników jako barbarzyńców wobec zwierząt.

Panie i Panowie Posłowie –  apelujemy o rozwagę, pomyślcie ile szkód wyrządzicie tą ustawą całej polskiej gospodarce, bo rolnictwo to naczynia połączone.

Zwierzęta zjadają  zboża w paszach aby dać mleko lub mięso, norki zjadają resztki poubojwe i z przemysłu przetwórczego w sposób ekologiczny bez niszczenia atmosfery,( o którą się tak troszczycie),a które to przydatne odpady trzeba byłoby utylizować.

A co z zakazem uboju religijnego ?

Panie i Panowie Posłowie,  bądźcie  konsekwentni w swoich poglądach – przecież każdy ubój jest odebraniem życia zwierzęciu – pytamy zatem dlaczego- ten religijny jest zakazany?

Czy to inni (kapitał zagraniczny) mają mieć korzyści, kiedy nasz kraj wypadnie z rynków światowych jako eksporter.

Czy to tak Pnie i Panowie Posłowie ma wyglądać ta troska o dobro wspólne?

Wstyd, Panie i Panowie Posłowie, że jesteście tak zarozumiali i butni nie pytaliście ludzi z branż o zdanie w tematach, które znają z praktyki zawodowej!

Nie mieliście odwagi nawet z nami rozmawiać kiedy protestowaliśmy przed Sejmem RP, w dniu  procedowania  ustawy !

Skąd ten wasz nocny pośpiech i przeświadczenie, że tylko Wy macie monopol na mądrość ?

A szczytem Waszego zarozumialstwa i politycznej głupoty jest wyposażenie przypadkowych ludzi z tzw. organizacji pro-zwierzęcych w prawa do decydowania o losie naszych zwierząt, naszych warsztatów pracy i naszej własności !

Tego wam nie wybaczymy -ściągnęliście  na siebie hańbę i zrobimy wszystko, abyście nie byli ponownie wybrani !

Wróćcie do realiów i naprawcie popełnione błędy, bo lud wiejski jest szczególnie pamiętliwy!

Rolnicy Rzeczpospolitej Polskiej- Ci którzy żywią i bronią.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner