Andrzej Aumiller nowym ministrem rolnictwa

Premier Jarosław Kaczyński poinformował na konferencji prasowej iż wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk przedstawil kandydata na stanowisko ministra rolnictwa. Jest nim Andrzej Aumiller pełniacy dotychczasowo funkcje ministra budownictwa. N

Wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk powiedział, że Samoobrona ma kilku kandydatów, a otateczna decyzja co do wyboru Aumiller zapadnie w “najbliższym czasie” po rozmowie “w cztery oczy” szefa partii Andrzeja Leppera z premierem Jarosławem Kaczyńskim.

Przypomnijmy, że Andrzej Lepper na wniosek premiera, został w poniedziałek odwołany z rządu z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa.

Na pytanie kto zatem zastąpi Aumillera w resorcie budownictwa, Premier odpowiedzial, że czeka na propozycję Samoobrony.

Natomiast stanowisko wicepremiera po zdymisjonowaniu Andrzeja Leppera, na razie nie zostanie obsadzone poinformowal Jarosław Kaczyński.

Aumiller został ministrem budownictwa w listopadzie ub.r, zastąpując na tym stanowisku Antoniego Jaszczaka.

Aumiller ma 60 lat, były polityk Unii Pracy, był wiceprzewodniczącym a nastepnie szefem sejmowej komisji śledczej, która badała aferę Orlenu. Był również członkiem sejmowej komisji skarbu państwa oraz zastępcą przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

Od lipca 2005 r. Aumiller rozpoczął współpracę z Samoobroną. Jest absolwentem Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Poznaniu.


(aa)

N

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności