fbpx

Andrzej Aumiller nowym ministrem rolnictwa

Premier Jarosław Kaczyński poinformował na konferencji prasowej iż wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk przedstawil kandydata na stanowisko ministra rolnictwa. Jest nim Andrzej Aumiller pełniacy dotychczasowo funkcje ministra budownictwa. N

Wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk powiedział, że Samoobrona ma kilku kandydatów, a otateczna decyzja co do wyboru Aumiller zapadnie w “najbliższym czasie” po rozmowie “w cztery oczy” szefa partii Andrzeja Leppera z premierem Jarosławem Kaczyńskim.

Przypomnijmy, że Andrzej Lepper na wniosek premiera, został w poniedziałek odwołany z rządu z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa.

Na pytanie kto zatem zastąpi Aumillera w resorcie budownictwa, Premier odpowiedzial, że czeka na propozycję Samoobrony.

Natomiast stanowisko wicepremiera po zdymisjonowaniu Andrzeja Leppera, na razie nie zostanie obsadzone poinformowal Jarosław Kaczyński.

Aumiller został ministrem budownictwa w listopadzie ub.r, zastąpując na tym stanowisku Antoniego Jaszczaka.

Aumiller ma 60 lat, były polityk Unii Pracy, był wiceprzewodniczącym a nastepnie szefem sejmowej komisji śledczej, która badała aferę Orlenu. Był również członkiem sejmowej komisji skarbu państwa oraz zastępcą przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

Od lipca 2005 r. Aumiller rozpoczął współpracę z Samoobroną. Jest absolwentem Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Poznaniu.


(aa)

N

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner