AMISTAR® Opti – teraz do kalafiora i marchwi

W dniu 19 czerwca 2012 r. zakończony został pozytywnie proces rozszerzania rejestracji środka AMISTAR® Opti firmy Syngenta o zastosowania w uprawie kalafiora i marchwi.

Dotychczasowa rejestracja preparatu dotyczyła ochrony upraw pomidorów pod osłonami, cebuli, grochu i fasoli. W uprawach kalafiora AMISTAR® Opti przeznaczony jest do zwalczana kluczowych chorób grzybowych tj.: czerń krzyżowych, szara pleśń i mączniak rzekomy, a w uprawie marchwi do zwalczana takich chorób grzybowych, jak alternarioza naci i mączniak prawdziwy.

Dawki środka, ilość wody + liczba zabiegów i okres karencji:
– maksymalna dawka do jednorazowego zastosowania – 2,5 l/ha
– zalecana dawka do jednorazowego zastosowania: 2,0 – 2,5 l/ha
– zalecana ilość wody: 700 l/ha
– liczba zabiegów – 2 na sezon
– okres karencji – 14 dni
– odstęp między zabiegami: kalafior – 14 dni, marchew – 10 dni

WAŻNE! Konieczna 10-metrowa, pokryta roślinnością strefa ochronna od zbiorników i cieków wodnych, z jednoczesnym zastosowaniem rozpylaczy redukujących znoszenie cieczy użytkowej podczas zabiegu o 50% – dla kalafiora i marchwi, jak dla pozostałych upraw polowych.

AMISTAR® Opti 480 SC to najnowszy produkt firmy Syngenta w ochronie warzyw przed chorobami grzybowymi. Jest to koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym i systemicznym, do stosowania zapobiegawczego, w celu zwalczania alternariozy cebuli, mącznika rzekomego, zgnilizny szyjki cebuli w uprawie cebuli z siewu, antraknozy fasoli, szarej pleśni, zgnilizny twardzikowej w uprawie fasoli szparagowej, askochytozy grochu, mączniaka rzekomego grochu, szarej pleśni, zarazy ziemniaka w uprawie pomidora pod osłonami, czerni krzyżowych, szarej pleśni i mączniaka rzekomego w uprawie kalafiora oraz alternariozy naci i mączniaka prawdziwego w uprawie marchwi. Środek ochrony roślin przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych i polowych.
Dzięki zastosowaniu dwóch substancji aktywnych:
chlorotalonil (tetrachloroizoftalonitryl; związek z grupy ftalanów) – 400 g w 1 litrze środka,
azoksystrobina (związek z grupy strobiluryn) – 80 g w 1 litrze środka,
producenci zyskują długotrwałą ochronę roślin przeciwko szerokiemu spektrum chorób. Dwa mechanizmy działania – kontaktowy i systemiczny oraz wysoka odporność preparatu na zmywanie sprawia, że rośliny są doskonale zabezpieczone przed wnikaniem patogenów. Gwarantuje to wysoki plon i jakość zbieranych warzyw, jak zapewniają specjaliści Syngenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności