Amistar Opti – nowy fungicyd w ochronie warzyw

Amistar® Opti firmy Syngenta Crop Protection to nowa kombinacja dwóch sprawdzonych molekuł – azoksystrobiny i chlorotalonilu – o bardzo szerokim spektrum zwalczanych chorób. Wzajemnie się wspierają w zapewnieniu najszerszej i najpewniejszej ochrony upraw warzywnych. Cebuli, fasoli, grochu, pomidora pod osłonami.

Nowy produkt w ochronie warzyw przed chorobami grzybowymi to środek nowej generacji. Dzięki kombinacji dwóch substancji aktywnych o odmiennym działaniu – azoksystrobiny i chlorotalonilu – działa powierzchniowo i systemicznie. Część produktu pozostaje na powierzchni rośliny, trwale wiąże się z wierzchnią warstwą, tworząc barierę ochronną przed wnikaniem patogenów. Druga część produktu sukcesywnie przemieszcza się do środka rośliny, zabezpieczając ją od wewnątrz.

Dzięki zaawansowanym technologiom formułowania produktu, Amistar® Opti bardzo korzystnie zachowuje się na roślinie po oprysku. Szybkie i trwałe wiązanie z powierzchnią liści uniemożliwia zmycie produktu przez deszcz. Już dwie godziny po zabiegu produkt jest niewrażliwy na opady.

Rejestracja obejmuję ochronę fungicydową upraw cebuli przed mączniakiem rzekomym cebuli, alternariozą cebuli i zgnilizną szyjki cebuli. W uprawa fasoli zapewnia ochronę przed antraknozą fasoli, szarą pleśnią i zgnilizną twardzikową. Uprawy grochu chroni przed mączniakiem rzekomym i askochytoz. W przypadku ochrony fungicydowej upraw cebuli, fasoli i grochu zalecana dawka preparatu wynosi 2,0-2,5 l/ha przy zastosowaniu wody w ilości 700 l/ha. Ochrona pomidorów pod osłonami obejmuje zarazę ziemniaka i szarą pleśń, a zalecane stężenie preparatu wynosi 0,2-0,25%, czyli 200-250 ml środka w 100 litrach wody, przy dawce cieczy użytkowej 100 l /1000 m2.

Preparat jest w trakcie rejestracji do ochrony upraw marchwi, kalafiora i pomidora polowego.

Fungicyd należy stosować zapobiegawczo, opryskując zgodnie z sygnalizacją lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób. Producent zaleca wykonanie maksymalnie 2 zabiegów w sezonie, w odstępie 14 dni. Wyższe z zalecanych dawek i stężeń należy stosować w warunkach większego zagrożenia chorobami. Ilość cieczy użytkowej powinno się dostosować do wielkości roślin.

Amistar® Opti należy stosować przemiennie z fungicydami o odmiennym sposobie działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności