fbpx
Strona głównaCenyAmerykańsko-indyjska wojna o dopłaty do produkcji pszenicy

Amerykańsko-indyjska wojna o dopłaty do produkcji pszenicy

Członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych w specjalnym liście wysłanym do Joe Bidena wezwali go do wszczęcia postępowania przeciwko Indiom w ramach Światowej Organizacji Handlu. Chodzi o dopłaty do produkcji pszenicy dla hinduskich rolników.

Jak twierdzi grupa 28 kongresmenów, sygnatariuszy listu do prezydenta USA, rząd Indii subsydiuje ponad połowę wartości kosztów produkcji pszenicy i ryżu, podczas gdy przepisy Światowej Organizacji Handlu (WTO) pozwalają na subsydia w wysokości do 10 proc.

– Prosimy o szybkie podjęcie działań w celu odwrócenia trendu nieprzestrzegania przez Indie wymogów wsparcia wewnętrznego WTO poprzez wszczęcie postępowania w sprawie rozstrzygnięcia sporu – czytamy w liście sekretarza ds. rolnictwa Toma Vilsacka.

Reagując na ruch Kongresu, US Wheat Associates w oświadczeniu wyraziło zadowolenie ze wszczęcia sprawy przeciwko zakłócającemu handel krajowy wsparciu rządu Indii dla producentów pszenicy i ryżu.

Według badań Texas A&M University z 2020 r. stosowany przez Indie proceder kosztuje amerykańskich rolników ponad 500 milionów dolarów rocznie w utraconych dochodach.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.