fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościAmbitne plany MTZ-a - eksport na poziomie 1 mld dolarów w 2023...

Ambitne plany MTZ-a – eksport na poziomie 1 mld dolarów w 2023 roku

Jak informuje białoruska agencja informacyjna BelTA, MTZ ma zamiar osiągnąć w tym roku rekordowe zyski z eksportu swoich ciągników. Mają one sięgnąć 1 miliarda dolarów.

– Produkujemy 50 000 sztuk sprzętu rocznie i staramy się dalej zwiększać produkcję, aby dotrzeć na wszystkie rynki. Kiedyś dostarczaliśmy produkty do 125 krajów. W ubiegłym roku liczba ta nieznacznie spadła. Ostatnio prezydent Białorusi odwiedził kontynent afrykański, na którym podpisaliśmy umowy na dostawę naszych maszyn – powiedział dyrektor generalny MTZ Witalij Wowk cytowany przez BelTa.

W 2022 roku mińskie zakłady wyprodukowały o 2100 ciągników więcej niż rok wcześniej, a wpływy z eksportu wzrosły o 28 proc. przekraczając 900 mln dolarów.

7 lutego w Mińsku odbyła się specjalna konferencja pt. Białoruskie ciągniki, podczas której przedstawiciele firmy MTZ spotkali się m.in. z dostawcami przede wszystkim z Rosji, aby rozmawiać o funkcjonowaniu w “nowych realiach geopolitycznych i makroekonomicznych”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.