fbpx

Amatechnica to święto amafanów Amazone

Festiwal, festyn, pokaz maszyn, a przede wszystkim spotkanie grona przyjaciół i fanów. Tak w naprawdę ogólnym skrócie można opisać Amatechnicę, wielką imprezę firmy Amazone, jaka odbyła się 23 maja w Hasbergen/Gaste koło Osnabrück w Niemczech.

Amazone to firma, jakiej nie trzeba przedstawiać. 140 lat produkcji maszyn rolniczych spowodowało, że wielu rolnikom na całym świecie siewnik, opryskiwacz czy rozsiewacz kojarzą się wyłącznie z tym niemieckim producentem. To dla nich firma Amazone zorganizowała po raz kolejny Amatechnicę – międzynarodowe spotkanie amafanów marki.

Samasz loteria - baner

Pokaz maszyn był prawdziwym show. fot. Adam Ładowski

Ogromne pole tuż przy głównej siedzibie firmy Amazone w miejscowości Gaste wprost usiane było różnego typu produkowanymi na miejscu maszynami. Można było tu zobaczyć zarówno najnowsze scyfryzowane produkty Amazone, jak i te, które tworzyły jej historię. Od wielkich wielometrowej szerokości siewników, samojezdnych opryskiwaczy czy ultranowoczesnych pługów po wzbudzające dziś nostalgię maszyny.

Historyczne maszyny Amazone wzbudzały wielkie zainteresowanie. fot. Adam Ładowski

Amatechnica to wczoraj, dziś i jutro Amazone

Znajdująca się po drugiej stronie drogi historyczna fabryka, miejsce założenia firmy, jest dziś nowoczesnym zakładem produkcyjnym, gdzie cyfrowe obrabiarki i lasery precyzyjnie wycinające z arkuszy blachy elementy tworzą już nowoczesne oblicze firmy. Jednak panuje tu duch tradycji i ogromny szacunek do niej. Samą fabrykę, jak i muzeum można było zwiedzać i skrzętnie korzystali z tego przybyli na imprezę goście Amazone.

Na zwiedzających wystawę czekało kilkadziesiąt nowych maszyn. fot. Adam Ładowski

Tych było sporo, bo tylko dla zagranicznych gości Amatechnica przygotowano w okolicach Osnabrück ponad 1500 miejsc noclegowych. Wraz z przybyłymi z wielu stron Niemiec i krajów sąsiednich zwiedzającymi można było wziąć udział w prezentacjach najnowszych maszyn Amazone i zobaczyć je w czasie pracy w polu. Sporym zainteresowaniem, także wśród rolników z Polski, cieszyła się aukcja maszyn testowych, która wzbudzała duże emocje.

Najnowszy model opryskiwacza Amazone Pantera 7004 na Amatechnica 2024. fot. Adam Ładowski

Amatechnica to święto amafanów firmy Amazone, ale to także miejsce spotkań i rozmów wszystkich tych, którzy nowoczesne rolnictwo widzą właśnie w maszynach niemieckiego producenta.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.