fbpx
Strona głównaFirmy i produktyAlverde chroni ziemniaki

Alverde chroni ziemniaki

Koncern BASF oferuje na bieżący sezon nowy insektycyd dedykowany do upraw ziemniaków. Alverde 240 SC zawiera nową substancję czynną, jaką jest metaflumizon, zakwalifikowany do nowej sub-grupy, 22B w klasyfikacji dotyczącej mechanizmów działania (IRAC).

Substancja czynna odznacza się specyficzną strukturą chemiczną. Metaflumizon nie wymaga bioaktywacji metabolicznej. Oddziaływanie na organizmy zwalczanych szkodników polega na blokowaniu kanałów sodowych w systemie nerwowym owadów. Powoduje to w pierwszej kolejności zaprzestanie żerowania, połączone ze znacznym ograniczeniem ruchliwości poszczególnych osobników.
,br>Zakres zwalczanych gatunków chrząszczy i innych:
Stonka ziemniaczana
Pchełki
Zachodnia stonka kukurydziana
Zmieniki (poprzez działanie kontaktowe)
Heterotermes tenui

Śmierć motyli następuje po 6 – 72 godz., chrząszczy 1 – 12 godz.

W ostatnim czasie zwraca się baczną uwagę na oddziaływanie wszelkich środków ochrony roślin na ekosystem, w którym będą stosowane. Szczególnym nadzorem objęte są insektycydy wyrządzające ogromne szkody pośród owadów pożytecznych. Alverde został przebadany pod kątem bardzo niskiej toksyczności w stosunku do takich gatunków, jak: dziubałki, złotooki, wyłupieniowate, zażardka spp., biedronkowate, dobroczynkowate.

Zalecana dawka nowego preparatu określona została na 0,2-0,25 l/ha. Produkt jest dostępny w trzech rodzajach opakowań: 0,1 l – 0,4-0,5 ha, 0,25 l – 1 ha, 1,0 l – 4 ha.

Wpisała E.G./WRP

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.