Alverde chroni ziemniaki

Koncern BASF oferuje na bieżący sezon nowy insektycyd dedykowany do upraw ziemniaków. Alverde 240 SC zawiera nową substancję czynną, jaką jest metaflumizon, zakwalifikowany do nowej sub-grupy, 22B w klasyfikacji dotyczącej mechanizmów działania (IRAC).

Substancja czynna odznacza się specyficzną strukturą chemiczną. Metaflumizon nie wymaga bioaktywacji metabolicznej. Oddziaływanie na organizmy zwalczanych szkodników polega na blokowaniu kanałów sodowych w systemie nerwowym owadów. Powoduje to w pierwszej kolejności zaprzestanie żerowania, połączone ze znacznym ograniczeniem ruchliwości poszczególnych osobników.
,br>Zakres zwalczanych gatunków chrząszczy i innych:
Stonka ziemniaczana
Pchełki
Zachodnia stonka kukurydziana
Zmieniki (poprzez działanie kontaktowe)
Heterotermes tenui

Śmierć motyli następuje po 6 – 72 godz., chrząszczy 1 – 12 godz.

W ostatnim czasie zwraca się baczną uwagę na oddziaływanie wszelkich środków ochrony roślin na ekosystem, w którym będą stosowane. Szczególnym nadzorem objęte są insektycydy wyrządzające ogromne szkody pośród owadów pożytecznych. Alverde został przebadany pod kątem bardzo niskiej toksyczności w stosunku do takich gatunków, jak: dziubałki, złotooki, wyłupieniowate, zażardka spp., biedronkowate, dobroczynkowate.

Zalecana dawka nowego preparatu określona została na 0,2-0,25 l/ha. Produkt jest dostępny w trzech rodzajach opakowań: 0,1 l – 0,4-0,5 ha, 0,25 l – 1 ha, 1,0 l – 4 ha.

Wpisała E.G./WRP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności