ALTIS 2002 – nowy model

Nowa model KUHN ALTIS 2002, został wyposażona w zbiornik o pojemności 2000 litrów. ALTIS 2002 posiada ramę w kształcie „L” i jest wyposażony w system zawieszenia belki polowej OPTILIFT, zapewniający konstrukcji wyjątkową lekkość i kompaktowość, pozwalającą na współpracę z ciągnikami, które do tej pory obsługiwały opryskiwacze zawieszane o pojemności 1600 lub 1800 litrów.

Panel obsługi zaworów został zmodyfikowany i oferuje teraz 3 tryby pracy:
  • MANUSET: manualna obsługa zaworów za pomocą intuicyjnych i ergonomicznych kierownic.
  • DILUSET: elektrycznie zasilany zawór ssawny wyposażony w elektroniczny przepływomierz oraz elektrycznie sterowana dysza wirowa pozwalają napełniać i płukać zbiornik bez potrzeby opuszczania kabiny ciągnika.
  • e-SET: elektrycznie zasilane wszystkie zawory, pozwalające na pełne sterowanie opryskiem i płukaniem za pośrednictwem komputera w kabinie ciągnika.
ALTIS 2002 jest seryjnie wyposażony kompletne osłony, chroniące panel zaworów, rozwadniacz i zbiornik na wodę do płukania o pojemności 230 litrów.
Opryskiwacz może być wyposażony w składane na dwie części, aluminiowe belki polowe RHPM lub RHPA o długości do 28 metrów lub nową, składaną na trzy części belkę polową MEA3 o szerokości roboczej 20, 21 lub 24 m. Zastosowanie amortyzacji transportowej chroni belkę przed wstrząsami, co pozwala w szybszym tempie pokonywać trasy między polami.
Zaprojektowane z myślą o średnich i większych areałach, opryskiwacze te mają szerokie zastosowanie dzięki swojej niewielkiej masie i dużej wszechstronności.
Opryskiwacz ALTIS 2002 może pracować w kombinacji z zawieszanym z przodu ciągnika opryskiwaczem PF wyposażonym w zbiornik o pojemności 1000 lub 1500 litrów. Kombinacja pozwala uzyskać pojemność 3500 litrów, dzięki czemu może ona zastąpić model zaczepiany lub opryskiwacz samojezdny, w przypadku którego oferuje takie same udogodnienia pod względem wykonywania manewrów na polu oraz autonomiczności, jednocześnie będąc dużo tańszą alternatywą.
Maszyna będzie dostępna w Polsce od lutego 2014 r.
(Źródło: KUHN)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności