fbpx
Strona głównaPozostałeAkwizycja LNB International Feed B.V. przez Cargill

Akwizycja LNB International Feed B.V. przez Cargill

COBHAM, Wielka Brytania – 9 stycznia 2007 – Cargill jest w trakcie finalizacji transakcji na zakup LNB International Feed B.V., prywatnej firmy produkującej premiksy do produkcji pasz dla zwierząt. Transakcja została zatwierdzona przez polskie i rumuńskie urzędy antymonopolowe i przewidujemy, że zostanie sfinalizowana w lutym 2007. N

COBHAM, Wielka Brytania – 9 stycznia 2007 – Cargill jest w trakcie finalizacji transakcji na zakup LNB International Feed B.V., prywatnej firmy produkującej premiksy do produkcji pasz dla zwierząt. Transakcja została zatwierdzona przez polskie i rumuńskie urzędy antymonopolowe i przewidujemy, że zostanie sfinalizowana w lutym 2007.
Akwizycja LNB uzupełni działalność w obszarze produkcji pasz Cargilla, obejmującą koncentraty i pasze pełnoporcjowe w Polsce, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii, na Węgrzech i we Włoszech oraz wielu innych krajach na całym świecie. Rozszerzy zasięg oraz wzbogaci portfolio Cargilla o premiksy.
LNB zatrudnia około 270 pracowników w wytwórniach w Polsce, Rumunii i Surinamie oraz biurach handlowych w Holandii i Rosji. Posiada także umowy na marki własne, które produkowane są w Holandii i Belgii. Firma eksportuje towary do ok. 50 krajów m.in. w Azji, Afryce, na Karaiby i Środkowy Wschód.
Głównym przedmiotem działalności LNB jest produkcja premiksów – mineralno-witaminowych suplementów, wykorzystywanych przez hodowców i producentów pasz do produkcji pasz pełnoporcjowych przeznaczonych dla własnych klientów lub dla hodowanych przez siebie zwierząt.
Będzie to druga co do wielkości akwizycja Cargill Animal Nutrition, po nabyciu Agribrands w 2001 roku. Przejęcie to stanowi ważny krok strategiczny, który umocni pozycję firmy Cargill jako lidera w sektorze żywienia zwierząt, zapewniając dystrybucję jego produktów na kluczowych rynkach międzynarodowych, w tym na obszarach charakteryzujących się znacznym potencjałem wzrostu, takich jak Rumunia, Rosja i Polska.
Wizją Cargilla jest poprawa standardu życia ludzi na całym świecie”, mówi David Webster, vice-Prezydent Cargill Animal Nutrition. “Wraz ze wzrostem dochodów, ludzie chcą podnosić standard życia, poprawiając dietę i zamieniając podstawowe produkty zbożowe, ryż, ziarna na dietę zawierająca więcej białka zwierzęcego i tutaj Cargill odgrywa kluczową rolę. LNB i Cargill świetnie się uzupełniają, nakładając się tylko w niewielkim stopniu. Jakość pracowników LNB i ich wiedza w obszarze premiksów i rozwoju nowych rynków to dwa powody, dla których zainteresowaliśmy się tą firmą.”Tymczasem wiedza Cargilla na temat łańcucha dostaw zbóż i nasion oleistych, produkcji pasz i białka zwierzęcego daje firmie wyjątkową pozycję w rozumieniu i rozpoznawaniu wymagań klientów.
Loek de Ruijter, Prezydent LNB: “Jesteśmy szczęśliwi z dzisiejszej informacji, która przyniesie korzyści pracownikom obu firm, pozwalając połączonemu biznesowi na rozwój na tym stale rosnącym pod względem konkurencji rynku, pokrywając większy geograficznie obszar zaopatrzeniem w szerszą gamę produktów i usług dla naszych klientów.”

Koordynator ds Mediów
Cargill (Polska) Sp. z o.o.
Iwona Wdowczyk (22) 546-01-00


Od Redakcji:
Cargill
Cargill jest międzynarodowym dostawcą żywności oraz produktów i usług z dziedziny rolnictwa i zarządzania ryzykiem. Firma zatrudnia 149,000 pracowników w 63 krajach i jest całkowicie oddana wykorzystaniu posiadanej wiedzy i doświadczenia we współpracy z klientami, w celu umożliwienia im odniesienia sukcesu w prowadzonej działalności. Więcej informacji na stronie http://www.cargill.com.
Produkcja pasz w Cargillu
Historia Cargilla w obszarze produkcji pasz jest bardzo długa i sięga roku 1884.W następstwie akwizycji Agribrands w 2001 roku – największej akwizycji Cargilla w biznesie paszowym – Cargill posiada obecnie wytwórnie pasz w 25 krajach na świecie. Więcej informacji na stronie http://www.cargillanimalnutrition.com/
LNB International Feed B.V.
LNB powstało w 1986 w Holandii jako następca ADM (Archer Daniels Midland) – Feed Overseas B.V. LNB zajmuje się opracowaniem, produkcją i eksportem produktów żywienia zwierząt: główne linie produkcyjne to koncentraty białkowe, premiksy witaminowo-mineralne, preparaty mlekozastępcze, zakwaszacze, witaminy rozpuszczalne w wodzie, pasze dla młodych zwierząt czy petfood. Produkty wytwarzane są w Holandii, Belgii, Polsce i Rumunii a eksportowane do ponad 50 krajów. Firma przechodzi obecnie okres dobrze rokującego, stabilnego wzrostu. Przyjmując jako punkt odniesienia ekwiwalent paszy pełnoporcjowej, produkty firmy LNB wykorzystywane są w ponad 3 milionach ton metrycznych paszy pełnoporcjowej rocznie.”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.