fbpx

Akwizycja LNB International Feed B.V. przez Cargill

COBHAM, Wielka Brytania – 9 stycznia 2007 – Cargill jest w trakcie finalizacji transakcji na zakup LNB International Feed B.V., prywatnej firmy produkującej premiksy do produkcji pasz dla zwierząt. Transakcja została zatwierdzona przez polskie i rumuńskie urzędy antymonopolowe i przewidujemy, że zostanie sfinalizowana w lutym 2007. N

COBHAM, Wielka Brytania – 9 stycznia 2007 – Cargill jest w trakcie finalizacji transakcji na zakup LNB International Feed B.V., prywatnej firmy produkującej premiksy do produkcji pasz dla zwierząt. Transakcja została zatwierdzona przez polskie i rumuńskie urzędy antymonopolowe i przewidujemy, że zostanie sfinalizowana w lutym 2007.
Akwizycja LNB uzupełni działalność w obszarze produkcji pasz Cargilla, obejmującą koncentraty i pasze pełnoporcjowe w Polsce, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii, na Węgrzech i we Włoszech oraz wielu innych krajach na całym świecie. Rozszerzy zasięg oraz wzbogaci portfolio Cargilla o premiksy.
LNB zatrudnia około 270 pracowników w wytwórniach w Polsce, Rumunii i Surinamie oraz biurach handlowych w Holandii i Rosji. Posiada także umowy na marki własne, które produkowane są w Holandii i Belgii. Firma eksportuje towary do ok. 50 krajów m.in. w Azji, Afryce, na Karaiby i Środkowy Wschód.
Głównym przedmiotem działalności LNB jest produkcja premiksów – mineralno-witaminowych suplementów, wykorzystywanych przez hodowców i producentów pasz do produkcji pasz pełnoporcjowych przeznaczonych dla własnych klientów lub dla hodowanych przez siebie zwierząt.
Będzie to druga co do wielkości akwizycja Cargill Animal Nutrition, po nabyciu Agribrands w 2001 roku. Przejęcie to stanowi ważny krok strategiczny, który umocni pozycję firmy Cargill jako lidera w sektorze żywienia zwierząt, zapewniając dystrybucję jego produktów na kluczowych rynkach międzynarodowych, w tym na obszarach charakteryzujących się znacznym potencjałem wzrostu, takich jak Rumunia, Rosja i Polska.
Wizją Cargilla jest poprawa standardu życia ludzi na całym świecie”, mówi David Webster, vice-Prezydent Cargill Animal Nutrition. “Wraz ze wzrostem dochodów, ludzie chcą podnosić standard życia, poprawiając dietę i zamieniając podstawowe produkty zbożowe, ryż, ziarna na dietę zawierająca więcej białka zwierzęcego i tutaj Cargill odgrywa kluczową rolę. LNB i Cargill świetnie się uzupełniają, nakładając się tylko w niewielkim stopniu. Jakość pracowników LNB i ich wiedza w obszarze premiksów i rozwoju nowych rynków to dwa powody, dla których zainteresowaliśmy się tą firmą.”Tymczasem wiedza Cargilla na temat łańcucha dostaw zbóż i nasion oleistych, produkcji pasz i białka zwierzęcego daje firmie wyjątkową pozycję w rozumieniu i rozpoznawaniu wymagań klientów.
Loek de Ruijter, Prezydent LNB: “Jesteśmy szczęśliwi z dzisiejszej informacji, która przyniesie korzyści pracownikom obu firm, pozwalając połączonemu biznesowi na rozwój na tym stale rosnącym pod względem konkurencji rynku, pokrywając większy geograficznie obszar zaopatrzeniem w szerszą gamę produktów i usług dla naszych klientów.”

Koordynator ds Mediów
Cargill (Polska) Sp. z o.o.
Iwona Wdowczyk (22) 546-01-00


Od Redakcji:
Cargill
Cargill jest międzynarodowym dostawcą żywności oraz produktów i usług z dziedziny rolnictwa i zarządzania ryzykiem. Firma zatrudnia 149,000 pracowników w 63 krajach i jest całkowicie oddana wykorzystaniu posiadanej wiedzy i doświadczenia we współpracy z klientami, w celu umożliwienia im odniesienia sukcesu w prowadzonej działalności. Więcej informacji na stronie http://www.cargill.com.
Produkcja pasz w Cargillu
Historia Cargilla w obszarze produkcji pasz jest bardzo długa i sięga roku 1884.W następstwie akwizycji Agribrands w 2001 roku – największej akwizycji Cargilla w biznesie paszowym – Cargill posiada obecnie wytwórnie pasz w 25 krajach na świecie. Więcej informacji na stronie http://www.cargillanimalnutrition.com/
LNB International Feed B.V.
LNB powstało w 1986 w Holandii jako następca ADM (Archer Daniels Midland) – Feed Overseas B.V. LNB zajmuje się opracowaniem, produkcją i eksportem produktów żywienia zwierząt: główne linie produkcyjne to koncentraty białkowe, premiksy witaminowo-mineralne, preparaty mlekozastępcze, zakwaszacze, witaminy rozpuszczalne w wodzie, pasze dla młodych zwierząt czy petfood. Produkty wytwarzane są w Holandii, Belgii, Polsce i Rumunii a eksportowane do ponad 50 krajów. Firma przechodzi obecnie okres dobrze rokującego, stabilnego wzrostu. Przyjmując jako punkt odniesienia ekwiwalent paszy pełnoporcjowej, produkty firmy LNB wykorzystywane są w ponad 3 milionach ton metrycznych paszy pełnoporcjowej rocznie.”

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner