fbpx
Strona głównaFilmy i firmyAktualny stan fitosanitarny zbóż przed zabiegiem T-1

Aktualny stan fitosanitarny zbóż przed zabiegiem T-1

Plantacje zbóż powinniśmy systematycznie lustrować, aby określić kondycję fitosanitarną roślin i nie przeoczyć odpowiedniego momentu na zabieg ochrony w terminie T-1. W zależności od stanu plantacji, porażenia patogenami chorobotwórczymi dobieramy fungicyd do pierwszej wiosennej ochrony zbóż.

Fungicydy w terminie T-1 mają za zadanie chronić zboża przed chorobami podsuszkowymi, czyli atakującymi podstawę źdźbła. W tym terminie zwalczamy także patogeny, które atakują liście. W pszenicy przede wszystkim septoriozę paskowaną liści oraz mącznika prawdziwego zbóż i traw, przed którym chronić musimy wszystkie zboża. Ponadto w plantacjach ozimych pszenicy, pszenżyta, żyta powinniśmy zwrócić uwagę na rdze. Dobrze, jeśli wybrany preparat fungicydowy działać będzie na rynchosporiozę, która pojawiła się już w plantacjach pszenżyta i żyta. W jęczmieniu ozimym zadziałać musimy przeciwko wspomnianemu mączniakowi prawdziwemu zbóż i traw oraz plamistości siatkowej liści.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.