fbpx

Aktualne ceny zbóż

Nie mamy dobrych wiadomości dla producentów zbóż w naszym kraju, ponieważ w skupach utrzymuje się nadal tendencja spadkowa.

W zakładach zbożowych objętych monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniach 11–17.03.2019 r. za pszenicę konsumpcyjną przeciętnie uzyskiwano 827 zł/t wobec 828 zł/t tydzień wcześniej. Cena tego ziarna była o 3% niższa niż przed miesiącem, ale o 22% wyższa niż przed rokiem – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Średnia cena zakupu żyta konsumpcyjnego ukształtowała się na poziomie 713 zł/t. Cena ta była o 1% niższa niż w poprzednim tygodniu i o 2% niższa niż miesiąc wcześniej. Jednocześnie zboże to było o 24% droższe niż przed rokiem.

Natomiast średnia cena zakupu jęczmienia paszowego wyniosła 806 zł/t i była o 2% niższa niż tydzień wcześniej i o 3% niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku zboże to było o 21,5% droższe.

Za kukurydzę zaś płacono 726 zł/t, o 1% mniej niż tydzień wcześniej i o 2% mniej niż przed miesiącem. Cena tego ziarna była o 13% wyższa od uzyskanej w porównywalnym okresie 2018 r.

Źródło: KOWR

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.