fbpx

Akcja Stop Kwasicom

Firma Nutrena rozpoczęła Ogólnopolską Akcję Stop Kwasicom. Kampania połączona jest z pojawieniem się na rynku nowego produktu o nazwie Kromilk z formułą Stabilo, który zapobiega pojawieniu się tej groźnej choroby u bydła.

Kwasica żwacza to bardzo groźna choroba, której przyczyny leżą w nadmiarze zbóż i zwykłych mieszanek treściwych w dawce pokarmowej. Choroba prowadzi do gwałtownego zakwaszania się żwacza i w konsekwencji do zatrucia krów. Nieleczona może prowadzić do obniżania wydajności mlecznej i zawartości tłuszczu w mleku, spadku wagi ciała a nawet do upadków zwierząt.

Podstawowym narzędziem, wspierającym Akcję jest Kalkulator Stop Kwasicom. To prosty program komputerowy, który na podstawie informacji o stosowanych dawkach w żywieniu danego stada, pozwala obliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia kwasicy lub poziomu zaawansowania choroby u zwierząt.

Oprócz tego handlowcy i dilerzy firmy Nutrena prowadzą kampanię informacyjną, wysyłając do rolników płyty CD z kalkulatorem Stop Kwasicom, opisem choroby oraz ulotki informujące o prowadzonej Akcji.

Kampania będzie ponadto rozpowszechniana także na imprezach targowych skierowanych do producentów bydła.
– Akcja będzie trwać około miesiąca – mówi Żaneta Mikoś z firmy Nutrena. Kampania skierowana jest do średnich hodowców, którzy kupują od 1 do 20 worków paszy, a ich stado może być zagrożone pojawieniem sie kwasicy. Już wkrótce do udziału w naszej akcji będziemy zachęcać rolników odwiedzających lokalne i ogólnopolskie imprezy wystawiennicze.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/04470027.JPG align=right width=200Akcja ma na celu zmniejszenie występowania kwasicy u bydła. Dlatego też naukowcy z Nutreny opracowali specjalną formułę Stabilo, którą zastosowano w paszy Kromilk. Produkt zbiera pozytywne opinie ze strony specjalistów od żywienia bydła. Jednym z nich jest dr Zbigniew Lech, z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach.
– Unikalna formuła Stabilo składa się z kompozycji strawnego włókna prebiotycznego, kompozycji substancji buforujących oraz specjalnie wyselekcjonowanych szczepów drożdży – mówi dr Z. Lach Taka formuła powoduje zmniejszenie ryzyka kwasic, lepszy apetyt, poprawę strawności pasz gospodarskich iw konsekwencji większe zyski w produkcji mleka. Ta pasz nie tylko sama nie zakwasza żwacza, ale ma dodatkowe działanie stabilizujące.

Warto dodać, że dzięki unikalnej formule Stabilo, ph żwacza utrzymuje się na poziomie 6,2. Nawet podawanie paszy Kromilk w ilościach od 10 do 15 kg nie zmienia tego poziomu.

Akcja Stop Kwasicom będzie znakowa specjalnym logiem (patrz wyżej). Jej rezultaty poznamy pod koniec czerwca.

Marcin Simiński
Wrp.pl

Historia firmy: Nutrena to firma z prawie 90 letnią tradycją. Firma powstała dokładnie w 1920 roku w USA pod nazwą Nutrena Mils. Sześć lat później, jako jedna w pierwszych na świecie, stosuje proces granulacji pasz. W roku 1940 Nutrena Mils powiększa swoja ofertę o pasze dla drobiu. Pięć lat później firma zostaje przejęta przez koncern Cargill Inc. (światowy potentat w produkcji pasz. W Polsce obecny od ponad 30 lat). W latach 80-tych Nutrena zdobywa także rynek produkcji pasz dla koni w USA.W Polsce firma pojawia się w roku 2003, wtedy powstaje Centrum w Krzemieniewie (woj. Pomorskie). Rok później Nutrena, jako pierwsza w kraju, wprowadza mobilny system sprzedaży pasz. Po polskich wsiach jeździ 200 zaopatrzonych w produkty firmy samochodów. Zespół Nutreny to blisko 40 przedstawicieli handlowych, którzy są podzieleni na sześć terenów, odpowiednio do miejsca, gdzie są zlokalizowane wytwórnie pasz. Po blisko 3 latach funkcjonowania na rynku, Nutrena współpracuje z ponad 300 dealerami na terenie całej Polski.

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Bayer - baner
Advertisement

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.