Akademia Żywienia Roślin – nowy cykl na wrp.pl!

Akademia Żywienia Roślin to nowy cykl cotygodniowych artykułów na temat mineralnego żywienia roślin uprawnych tworzony przez naszą specjalistkę do spraw nawożenia, dr hab. Marzenę S. Brodowską. W artykułach poruszana jest tematyka dotycząca zawartości i funkcji pierwiastków w roślinach oraz ich wpływu na plonowanie i jakość, a także objawów ich niedoboru czy nadmiaru.

Cykl dotyczy zarówno makroelementów (azot, fosfor, potas, siarka, wapń, magnez), jak i mikroelementów (żelazo, mangan, miedź, cynk, bor, chlor, molibden) oraz pierwiastków korzystnie wpływających na wzrost i rozwój roślin, takich jak krzem, sód, kobalt, nikiel, glin, selen, wanad.

Wiedza na temat zapotrzebowania roślin na składniki pokarmowe umożliwia racjonalne gospodarowanie zasobami glebowymi oraz efektywne nawożenie. Dzięki zgłębianiu zakamarków prawidłowego żywienia roślin można uzyskać wysoki plon o dobrych parametrach jakościowych, co relatywnie przekłada się na zwiększenie opłacalności produkcji roślinnej.

Odcinki cyklu będą pojawiały się co tydzień w niedziele. W zeszłym tygodniu w Akademia Żywienia Roślin traktowała o azocie: Akademia Żywienia Roślin: Azot

A dzisiejszy odcinek dotyczy fosforu: Akademia Żywienia Roślin: Fosfor

Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności