AIAG – po raz pierwszy w Polsce

AIAG jest międzynarodowym stowarzyszeniem ubezpieczycieli rolnych. Od 32 lat co roku, w trakcie kilkudniowego seminarium, najlepsi światowi eksperci spotykają się, by wymienić opinie i doświadczenia w zakresie ubezpieczania ryzyk w produkcji rolnej, sadowniczej i ogrodniczej. W tym roku po raz pierwszy AIAG gości w Polsce.

Powołana w 1951 roku w Paryżu organizacja AIAG powstała w wyniku procesu odbudowywania światowej gospodarki po II wojnie światowej. Wówczas była to zupełnie nowa idea, mająca na celu ochronę powstającej gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa. Obecnie siedzibą stowarzyszenia jest Zurich w Szwajcarii. Członkami AIAG są przedstawiciele największych towarzystw ubezpieczeniowych z Europy, Afryki oraz Stanów Zjednoczonych.

Od ponad 30. lat, raz do roku AIAG organizuje kilkudniowe seminaria poświęcone wybranemu zagadnieniu z likwidacji szkód w ubezpieczeniach rolnych. W trakcie spotkania przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych omawiają spotykane w praktyce symptomy szkód w uprawach i przeprowadzają stosowne do tego wspólne taksacje/szacowanie szkód.

W tym roku Grupa Concordia, która od 2008 roku należy do AIAG, organizuje trwające dwa dni spotkanie. Tegoroczne seminarium odbędzie się w Toruniu, a jego celem jest zbadanie oddziaływania uszkodzeń spowodowanych opadami gradu na uprawach cebuli. Kluczowym elementem seminarium będzie przeprowadzenie szacowania szkód na specjalnie do tego celu spreparowanych poletkach doświadczalnych, w warunkach naturalnych, w gospodarstwie Jaksice/ k. Inowrocławia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności