fbpx
Strona głównaWiadomościAgrounia zarejestrowana jako partia polityczna

Agrounia zarejestrowana jako partia polityczna

Agrounia została zarejestrowana jako partia polityczna. Umożliwi to start jej działaczom w najbliższych wyborach parlamentarnych. Na jakie realne poparcie może liczyć i jakie są opinie rolników?

Michał Kołodziejczak poinformował o zarejestrowaniu partii politycznej. Proces trwał przez wiele miesięcy, a wnioski były kilkukrotnie odrzucane. Od połowy marca stowarzyszenie Agrounia staje się jednak partią polityczną o tej samej nazwie.

Nie ulega wątpliwości, że rolnicy w Polsce mają za małą reprezentację w parlamencie. Prezes partii zapowiada działanie skupiające się na budowaniu nowoczesnego i prężnego finansowo rolnictwa w Polsce, ale coraz więcej mówi o sprawach międzynarodowych – przede wszystkim o wojnie na Ukrainie.

Ostatnie sondaże były przeprowadzane, kiedy Agrounia jeszcze nie była partią. W styczniu i w lutym kilka różnych sondaży dawało kilkuprocentowe poparcie formacji. Od 2,6 proc. – 2,7 proc. do 5,1 proc. Ten ostatni wynik oznaczałby wejście do sejmu. Przy takim scenariuszu Agrounia wprowadziłaby do parlamentu 7 posłów.

– W Polsce brakuje partii autentycznie ludowej o profilu socjaldemokratycznym, która jest bliska ludziom i ich sprawom – odpowiada Michał Kołodziejczak pytany, o to jaką partią będzie Agrounia. Zatem będzie to partia lewicowa opowiadająca się za równowagą między rynkiem, a państwem. Pozostaje pytanie czy na taką właśnie partię zagłosują polscy rolnicy?

Opinie rolników są bardzo zróżnicowane. Spotkamy się z pozytywnym odbiorem. Część rolników jest zdania, że w krajowej polityce potrzebny jest powiew świeżości. Inni oceniają wydarzenia na chłodno i nie spodziewają się rewolucji w parlamencie. Są także negatywne opinie, według których wszystkie działania prezesa nowej partii od początku miały na celu rozgłos i wejście do sejmu.

źródło: Sad24.pl / rp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.