fbpx
Strona głównaWiadomościAgrounia: pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy mają trafić do ludzi, a nie...

Agrounia: pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy mają trafić do ludzi, a nie do korporacji

Dzisiaj odbyła się w Warszawie konferencja lidera Agrounii, Michała Kołodziejczaka, dotycząca Krajowego Planu Odbudowy. Stwierdził on, że 40 proc. funduszy z programu powinno trafić na polską wieś. Skierował również w tej sprawie list otwarty do posłów i senatorów.

– Krajowy Plan Odbudowy to musi być plan na nowoczesne, innowacyjne i prozdrowotne rolnictwo. Mówienie o ekologii musimy zacząć od ekologii w produkcji żywności. Jeśli chcemy rozwijać w Polsce zieloną energię to stwórzmy rolnictwo opierające się właśnie na energii odnawialnej. Pieniądze na innowacje spożytkujmy na innowacyjne systemy retencji wód i nawodnień pól. Rozwój cyfryzacji w rolnictwie spowoduje skuteczne monitorowanie procesów w gospodarstwach. To bardzo ważne, ponieważ przyczyni się do minimalizacji strat w produkcji żywności, dobrego wykorzystania energii oraz optymalnego stosowania środków ochrony roślin. Rolnictwo musi być beneficjentem pieniędzy na innowacje i cyfryzację – czytamy w liście.

– Krajowy Plan Odbudowy nie może stać się PLANEM PRZEBUDOWY gospodarki, który nie uwzględni mieszkańców terenów wiejskich i pominiętego przez rząd rolnictwa. Ponad 15 milionów ludzi w Polsce zamieszkuje tereny wiejskie, co stanowi 40% całej ludności Polski.
Dlatego żądamy, by 40% środków z Funduszu Odbudowy trafiło na polską wieś. Każdy inny podział będzie niesprawiedliwy. My, mieszkańcy Polskich wsi nie chcemy, by przepaść między miastem, a wsią była nadal pogłębiana – dodano.

Michał Kołodziejczak, jak czytamy, zażądał również, aby umowa z UE nie została ratyfikowana w przypadku przeznaczenia na “polską wieś” mniejszego niż 40 proc. udziału funduszy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.