fbpx
Strona głównaWiadomościAgrounia nie zgadza się na Krajowy Plan Odbudowy w obecnej formie. I...

Agrounia nie zgadza się na Krajowy Plan Odbudowy w obecnej formie. I pisze do premiera

– Krajowy Plan Odbudowy powinien być planem na zasypanie podziałów między polską wsią, małymi miasteczkami, a dużymi miastami. Dotychczasowe informacje przedstawiane przez Pana i pański rząd pokazują, że pieniądze z KPO jeszcze bardziej te podziały zwiększą. Nalegamy by pieniądze Funduszu odbudowy przyczyniły się do wzmocnienia gospodarstw domowych. Pieniądze muszą trafić do ludzi, a nie do korporacji czy spółek skarbu państwa. – napisał Michał Kołodziejczak do premiera Mateusza Morawieckiego.

W piśmie do premiera lider Agrounii, Michał Kołodziejczak zwraca uwagę na to, że KPO nie uwzględniono mieszkańców wsi i miasteczek. Czytamy również, że skoro 40 proc. mieszkańców Polski mieszka na Wsi, to 40 proc. funduszy z KPO powinno trafić właśnie na wieś.

W piśmie zwrócono także uwagę na potrzebę inwestycji w nowoczesne rozwiązania w rolnictwie.

– Brak pieniędzy przeznaczonych na ten cel będzie ciosem w polski rynek żywności. Do dziś poza AGROunią o polskie rolnictwo i produkcję żywności w KPO nikt się nie upomniał – czytamy w piśmie skierowanym do premiera.

– Razem z Lewicą pański rząd nie przewidział, że pierwszym problemem po pandemii Covid-19 będzie kryzys na rynku żywności. Mówiąc wprost, żywność będzie coraz droższa. Nie stworzyliście na to rozwiązania – czytamy.

Następnie padł apel o spotkanie premiera z przedstawicielami Agrounii.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.