Agroturystyka na zakręcie

Pandemia COVID 19 w gospodarstwach rolniczych podobnie jak w całej branży turystycznej wyrządziła ogromne straty. Wiele osób, które z myślą o zbliżającym się sezonie wakacyjnym dokonało już rezerwacji i wpłaciło zadatek, teraz rezygnuje z wyjazdu i żąda zwrotu pieniędzy. I tu jest problem – rolnicy te fundusze przeznaczyli już na bieżące utrzymanie gospodarstwa, remonty czy modernizację i teraz, szczególnie na przednówku mają puste portfele.

Nie wiem co będzie dalej. Ten sezon jest już stracony, a tu jeszcze trzeba zwrócić pieniądze. Z tych kilku mórg będzie to bardzo trudne. Dotychczas żyliśmy głównie z wynajmu kwater. Zaraza sprawiła, że będę musiał teraz zawiesić działalność i poszukać sobie w pobliskim mieście jakiejś pracy – żali się Karol prowadzący niewielkie gospodarstwo agroturystyczne w okolicach Karpacza.

Zdesperowani właściciele kwater agroturystycznych za pośrednictwem samorządu rolniczego zwrócili się o pomoc do ministra rolnictwa. Wnioskują o możliwość likwidacji lub zmniejszenie zwrotu zaliczek do 50%. Zwrot całości uzyskanych kwot doprowadzi bowiem do likwidacji wielu gospodarstw.

Autor: Samuel Skrzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności