fbpx
Strona głównaPozostałeAgroturystykaAgroturystyka na zakręcie

Agroturystyka na zakręcie

Pandemia COVID 19 w gospodarstwach rolniczych podobnie jak w całej branży turystycznej wyrządziła ogromne straty. Wiele osób, które z myślą o zbliżającym się sezonie wakacyjnym dokonało już rezerwacji i wpłaciło zadatek, teraz rezygnuje z wyjazdu i żąda zwrotu pieniędzy. I tu jest problem – rolnicy te fundusze przeznaczyli już na bieżące utrzymanie gospodarstwa, remonty czy modernizację i teraz, szczególnie na przednówku mają puste portfele.

Nie wiem co będzie dalej. Ten sezon jest już stracony, a tu jeszcze trzeba zwrócić pieniądze. Z tych kilku mórg będzie to bardzo trudne. Dotychczas żyliśmy głównie z wynajmu kwater. Zaraza sprawiła, że będę musiał teraz zawiesić działalność i poszukać sobie w pobliskim mieście jakiejś pracy – żali się Karol prowadzący niewielkie gospodarstwo agroturystyczne w okolicach Karpacza.

Zdesperowani właściciele kwater agroturystycznych za pośrednictwem samorządu rolniczego zwrócili się o pomoc do ministra rolnictwa. Wnioskują o możliwość likwidacji lub zmniejszenie zwrotu zaliczek do 50%. Zwrot całości uzyskanych kwot doprowadzi bowiem do likwidacji wielu gospodarstw.

Autor: Samuel Skrzysz

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.