Agroturystyka na Kaszubach

Wpływ agroturystyki na ekologiczne zagospodarowanie obszarów wiejskich” to tytuł konferencji agroturystycznej, odbędzie się 25 kwietnia 2009 r. o godz. 10:15 w Lubaniu k/Kościerzyny. N”

Na konferencję zapraszają organizatorzy spotkania, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku i Gdańskie Stowarzyszenie Agroturyzmu. Program debaty będzie poruszał m.in. tematy związane z ochroną przestrzeni regionalnej. W tej sprawie głos zabierze dr inż. arch. Krzysztof Szarejko z Politechniki Gdańskiej. Turystyczną atrakcyjność inwestycyjną na przykładzie wybranych obszarów wiejskich województwa pomorskiego zaprezentuje dr Katarzyna Mysiak z Akademii Morskiej w Gdyni. A o możliwości sprzedaży produktów tradycyjnych na przykładzie sieci sklepów Wiejskie Klimaty”” w Olsztynie opowiedzą Państwo Anna i Piotr Cimaszkiewicz.

Program konferencji obejmuje też zagadnienia znaczenie obszarów chronionych na przykładzie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego dla rozwoju agroturystyki, problemy zrównoważonego rozwoju turystyki obszarów wiejskich, stan gospodarki wodnej w Polsce i na świecie w świetle opracowań i raportów, społeczno-edukacyjne aspekty rozwoju agroturystyki oraz kodeks ekoturystyki jako stymulator rozwoju turystyki przyjaznej środowisku.

E.G./WRP
na podst. PODR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności