AGROTECH rusza za dwa dni

Na XVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH Targi Kielce zapraszają w dniach 12-14 marca 2010 r. Organizatorzy mają nadzieję, że zostanie pobity ubiegłoroczny rekord imprezy, podczas której 40 tysięcy zwiedzających mogło zapoznać się z ofertą prawie 500 wystawców z 13 państw, przyjrzeć się 800 modelom najnowocześniejszych maszyn i urządzeń do prac polowych, 200 modelom ciągników – również tym napędzanym energią słoneczną, a wszystko na 40 tysiącach metrów kwadratowych.

Jak co roku, można będzie obejrzeć nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla rolnictwa, m.in. wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego, prezentowane przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów. Na tle wystawców zagranicznych polska oferta handlowa prezentuje się bardzo dobrze i konkurencyjnie, zapewniają organizatorzy.

Premiery i pokazy nowości, będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w rolnictwie, to okazja do wyłonienia laureatów prestiżowej nagrody Maszyna Rolnicza Roku, przyznawanej przez Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa.

Program targów to również punkty konsultacyjne dla rolników, gdzie fachowych porad z zakresu programów pomocowych będą udzielali pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zwiedzający będą mogli uzyskać informacje między innymi na temat nowych zasad płatności bezpośrednich, w tym dopłat do bydła oraz roślin strączkowych i motylkowych. Specjaliści doradzą, jakie dokumenty należy złożyć, aby uzyskać rentę strukturalną lub skorzystać z dotacji na modernizację gospodarstwa. Dodatkowo będzie można dowiedzieć się, jakie warunki należy spełnić aby skorzystać ze znowelizowanego programu Młody rolnik”.

Tradycyjnie równolegle do AGROTECHU odbędą się Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

Program targów dostępny jest na stronie www.agrotech.pl

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Wiadomości Rolnicze Polska: Hala B, stoisko 33!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności