AGROTECH już za 5 tygodni

Wszystkie miejsca w halach i namiotach są już zajęte, jak podaje organizator. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej – najchętniej odwiedzana wystawa rolnicza w Polsce, odbędą się w dniach 11 – 13 marca 2011 r. W Kielcach. AGROTECH już w 2010 roku przebiegł pod znakiem rekordów. Liczba zwiedzających przekroczyła 40000, apowierzchnia wystawy 40000 metrów kwadratowych. Targi zgromadziły ponad 500 wystawców z 18 krajów z całego świata. Wystawę otworzył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki. W tym roku również spodziewani są znamienici goście.

AGROTECH to jedna znajwiększych w Europie, a z pewnością największa w Polsce, impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Klasyfikowana na bardzo wysokiej, 4. pozycji w kraju wśród wystaw o największej liczbie zwiedzających, ustępuje miejsca jedynie poznańskiej BUDMIE IFARMIE oraz pokazom lotniczym Air Show. Odwiedzają ją rolnicy z całego kraju i państw ościennych, kontrahenci, eksperci zajmujący się techniką rolniczą, attache rolni akredytowani w Polsce oraz studenci iuczniowie szkół rolniczych. Na targach AGROTECH, jak co roku, można obejrzeć nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla rolnictwa, m.in. wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego, prezentowane przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów.
Wystawie AGROTECH towarzyszy wiele ważnych ogólnopolskich wydarzeń. Wśród nich są między innymi: wręczenie prestiżowej nagrody Maszyna Rolnicza Roku, Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz nagrody Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, gdzie wyłania się najlepszego spośród kilku tysięcy zawodników czy Środkowoeuropejskie Forum Młodzieży.
Tradycyjnie równolegle do AGROTECHU (11 – 13 marca 2011 roku) odbędą się Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
Podczas LAS-EXPO wystawcy prezentują nie tylko narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, ale i środki ochrony lasu przed szkodnikami, mapy oraz zaawansowane systemy informatyczne. Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań pracowników przemysłu drzewnego i leśników, branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego. Wystawie towarzyszą liczne pokazy maszyn i spotkania branżowe.