Agroprzedsiębiorca RP 2015 – fotorelacja

W piątek, 11 grudnia odbyło się wręczenie nagród w ramach kolejnej, już 25. edycji konkursu Agroprzedsiębiorca RP. W Warszawie najlepsi agrobiznesmeni otrzymali oficerskie szable, buzdygany i okolicznościowe dyplomy z rąk ministra rolnictwa, Krzysztofa Jurgiela, europosła Czesława Siekierskiego i byłego wicepremiera Janusza Piechocińskiego.

Laureaci są rekomendowani kapitule konkursu przez biznesmenów, parlamentarzystów, przedstawicieli administracji państwowej, organizacje i związki branżowe. Wymogiem jest tu, aby nominowani wyróżniali się dużym doświadczeniem w agrobiznesie oraz świetnym zarządzaniem swoim gospodarstwem posiadającym mocną pozycję na rynku. Tytuł przyznawany jest w kategoriach: Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP, Wybitny Promotor Agrobiznesu RP oraz Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP.

Laureatami tegorocznej, 25 już edycji zostali:

  • Wybitny Agroprzedsiębiorca RP:  Zbigniew Ajchler i Rajmund Gąsiorek
  • Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP:  Hubert Buksowicz, Bogdan Denarski, Janusz Gruszczewski, Arleta Linka, Zbigniew Matkowski, Alicja i Krzysztof Spychalscy, Krystyna i Tadeusz Szepietowscy, Tadeusz Ziółkowski oraz Jan Szkudlarczyk.
  • Wybitny Promotor Agrobiznesu RP:  prof. Tadeusz Pawłowski
  • Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP:  prof. dr hab. Alojzy Szymański

Obecny na uroczystości minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel podkreślił, że polskie rolnictwo wymaga wyjątkowej uwagi, szczególnie w czasie tak trudnej sytuacji, jaka obecnie panuje na wielu rynkach rolnych, szczególnie w sektorze mleka i wieprzowiny. Szef resortu gratulował wszystkim laureatom sukcesów, życząc dalszego rozwoju w budowaniu silnej pozycji polskiego agrobiznesu zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

W ciągu 25 lat dotychczasowych edycji konkursu, wyróżnionych szablami zostało 330 agroprzedsiębiorców.

Renata Struzik