AgroFesta – impreza agroliderów

Na początku września w ośrodku Jakubus na Opolszczyźnie odbyło się coroczne spotkanie liderów branży rolnej i rolno-spożywczej – AgroFesta.

Czy polskie rolnictwo ma szanse stać się najnowocześniejszym w Europie? Co zrobić żeby dalej mogło się rozwijać i wzmacniać swoją pozycję na europejskich rynkach? To pytania na które odpowiedzi szukali uczestnicy AgroFesty. W tym roku spotkanie odbyło się w dniach 4-5 września. Organizatorem spotkania była Grupa Azoty.
Dialog, który dziś Grupa Azoty prowadzi z rolnikiem ma swój wymiar strategiczny. Wspólnie dążymy do lepszej efektywności, dbamy o bezpieczeństwo w zakresie produkcji żywności i jej rentowność. Jesteśmy świadomi wielu wyzwań, które swoją przed nami i wspólnie widzimy możliwość ich przezwyciężenia – podkreślał Paweł Jarczewski, prezes zarządu Grupy Azoty.

Głównym zadaniem Agro Festy jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy czołowymi gospodarstwami rolnymi w Polsce, światem nauki i firmami takimi jak Grupa Azoty, czyli takimi, których działalność bezpośrednio wpływa na polski rynek rolny.
–  Grupa Azoty traktuje spotkania z rolnikami jako najwyższy priorytet do opiniowania ram prawnych, które służą kreowaniu wizerunku nowoczesnego polskiego rolnictwa na tle pozostałych krajów UE – mówił Zenon Pokojski, wiceprezes Grupy Azoty Puławy.
Tegoroczne potkanie odbyło się w ośrodku Jakubus, własności Państwa Osadkowskich, od lat związanych z branżą rolną.

Renata Struzik, źródło: Grupa Azoty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności