fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówAgrochem zawiesił publikację cennika nawozów. Co dalej z cenami?

Agrochem zawiesił publikację cennika nawozów. Co dalej z cenami?

Agrochem Puławy, oficjalny dystrybutor Grupy Azoty zawiesił publikację cennika nawozów. Spółka poinformowała o tym dzisiaj w komunikacie prasowym.

Poza lakonicznym komunikatem na stronie nie dowiemy się niestety niczego więcej. Wiemy jedynie, że decyzja ma związek z zaprzestaniem przez Grupę Azoty produkcji nawozów azotowych. O tym Grupa Azoty poinformowała dwa dni temu.

Ostatni cennik na nawozy azotowe został opublikowany przez Agrochem 11 sierpnia, a ceny w nim zawarte były wyższe od ostatnich o ok. 300-400 zł/t. W ostatnim cenniku saletra amonowa 34,4 proc. kosztowała 4305 zł/t, Pulan Macro 32 N 4335 zł/t, a siarczan amonu 2510 zł/t. RSM 32 kosztował natomiast 4100 zł/t.

Co dalej z cenami nawozów? Trudno powiedzieć. Na ich spadki jednak w najbliższej przyszłości raczej nie ma szans. Jeżeli możemy spodziewać się ruchów cenowych, to raczej w górę.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.