Agro-Tech w Minikowie – dużo zwiedzających, mimo upałów

Targi Agro-Tech w Minikowie przeszły do historii. Na imprezie byli również obecni przedstawiciele Wiadomości Rolnicze Polska

Podczas targów Agro-Tech w Minikowie wręczono nagrody zwycięzcom wojewódzkiego etapu konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”. Konkurs w województwie Kujawsko-Pomorskim wygrali państwo Aneta i Paweł Lewandowscy z Milżyna (gmina Lubraniec). Rodzina prowadzi gospodarstwo o areale 132 ha.  Uprawiają pszenicę, jęczmień, kukurydzę, cebulę oraz pietruszkę. Drugie miejsce zajęli państwo Joanna i Rafał Zalewscy z Łowina (gm. Pruszcz). Rodzina gospodaruje na 180 ha. uprawiając głownie pszenicę i rzepak. Na trzecim miejscu uplasowali się państwo Sylwia i Mariusz Pawlakowie z Poddębic (gm. Włocławek). Rodzina gospodaruje na 59 hektarach. Uprawia buraki cukrowe, pszenicę, pomidory gruntowe. Hoduje również bydło opasowe.

Przed określeniem wyników komisja dokonała oceny zgłoszonych projektów oraz przeprowadziła wizytację gospodarstw. Organizatorem konkursu jest Agencja Rozwoju Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zwycięzców w kategorii ogólnopolskiej poznamy podczas wrześniowych targów w Bednarach. Główną nagrodą w konkursie jest ciągnik marki John Deere.

W trakcie imprezy odbyła się wycena bydła mlecznego, trzody chlewnej, owiec, oraz drobiu. Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się na stronie targów. W kategorii bydło mleczne wycena została zdominowana przez hodowlę „Stadninę Koni w Dobrzyniewie” Sp. z o.o., która zdobyła superczempiona w kategorii krowy ras mlecznych. Natomiast superczempion w kategorii jałowice przypadł OHZ w Osięcinach Sp. z o.o. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.