Agro-Tech w Minikowie 5 – 6 lipca

Najnowsze maszyny rolnicze i ich zmagania w trudnym terenie, szeroka oferta firm nasiennych, hodowlanych, paszowych, nawozowych oraz Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych – tak zapowiada się najbliższy weekend w Minikowie.

Specjalizacją targów jest technika rolnicza, w tym roku ten kierunek reprezentuje ponad 130 wystawców.  Nie zabraknie cieszących się dużym powodzeniem wśród rolników pokazów maszyn. W tegorocznej edycji z „górą prawdy” zmierzą się ciągniki i blisko 50 zestawów maszyn rolniczych. Pokazy odbywają się w wymagającym terenie i są sprawdzianem dla sprzętu oraz umiejętności operatorów.

Na poletkach prezentowana będzie kolekcja roślin: zbóż, rzepaku, strączkowych, traw i motylkowych – w sumie około 200 odmian, a w ich sąsiedztwie zlokalizowane stoiska informacyjne czołowych polskich hodowli. Prawie 100 hodowców bydła wystawi około 500 zwierząt: bydło, świnie, owce, kozy, zwierzęta futerkowe i drób. Dużym zainteresowaniem cieszy się Prezentacja czempionów i wiceczempionów, która odbędzie się w niedzielę, 6. czerwca br.
Przy tej okazji w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstkowie także w niedzielę,  na polach prezentowane będzie ponad 100 czołowych i rekomendowanych odmian zbożowych i blisko 30 strączkowych, przyjrzeć się będzie można też doświadczeniom rejestrowym odmian czy odmianowo-agrotechnicznym.

Imprezę honorowym patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa i Wojewoda Województwa Kujawsko-Pomorskiwgo. W ubiegły roku swoją ofertę zaprezentowało 447 wystawców, w tym 80 hodowców. Wystawę odwiedziło 35 tys. zwiedzających.

(Źródło: KPODR)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności