Agro Show zaprasza – pokazy polowe

Wystawie Agro Show zawsze towarzyszą pokazy maszyn w pracy. Na przestrzeni kilkunastu lat trwania wystawy pokazy ulegały dynamicznym zmianom. Obecna formuła pokazów maszyn obejmuje trzy areny ich prezentacji. Pokazy nadal będą się odbywać na specjalnie przygotowanych indywidualnych poletkach pokazowych oraz w tzw. ringu. Od ubiegłego roku nowym miejscem prezentacji maszyn jest pas startowy lotnika w Bednarach.

Indywidualne poletka pokazowe firm w tym roku będę służyły jedynie do prezentacji agregatów uprawowo-siewnych, które zaprezentują firmy: UNIA (Fenix), Horsch (Pronto), AGRO-MASZ (AT30) i LOZOVA MACHINERY (Ducat). Agregaty będę pracowały na swoich poletkach przez cały czas trwania wystawy, z przerwą na prezentację w ringu.
Na ringu tradycyjnie będą indywidualnie prezentowane opryskiwacze, ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe oraz także agregaty uprawowo-siewne. Odbędzie się także prezentacja firmy Swimer – tankowanie ciągnika. Natomiast na pasie startowym wystawcy zaprezentują 14 różnych maszyn, wśród których są maszyny uprawowe, rozsiewacze nawozów, wozy asenizacyjne, środki transportowe i ładowarki. Producenci tych maszyn to: BOGBALE, BURY MASZYNY ROLNICZE, INTER-TECH, JOSKIN, MANDAM, MEPROZET KOŚCIAN, MZURI, PALMSE METALL OV, POMOT, SCHMIDT i UNIA.

Pokaz opryskiwaczy polowych polega na przejeździe maszyny przez tor przeszkód, który pozwoli wizualnie ocenić poprzeczną stabilizację i amortyzację belki polowej. Ta prezentacja często też jest połączona z prezentacją nowych rozwiązań w opryskiwaczach. W tym roku będą prezentowane opryskiwacze m.in. firm AGRIFAC, AGRIO, AMAZONE, BERTHOUD, FARMGEM, HORSCH, HARDI, JOHN DEERE, KRUKOWIAK, LEMKEN i UNIA.

Pokaz ładowarek teleskopowych to kompilacja ich możliwości eksploatacyjnych oraz wyjątkowych umiejętności ich operatorów. Ładowarki teleskopowe, a także bardzo zwrotne mini-ładowarki, stanowią dziś podstawowe wyposażenie większych gospodarstw rolnych, natomiast w mniejszych gospodarstwach do wszelkich prac przeładunkowych w budynkach gospodarczych i magazynowych niezbędny jest ciągnik z ładowaczem czołowym. W pokazie ładowarek teleskopowych będzie można zobaczyć maszyny takich marek jak: CASE, DIECI, MERLO i JCB.

Osiemnasta edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show, która organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych w tym roku odbędzie się w dniach 23-26 września w Bednarach koło Poznania.

Agro Show – najważniejsze liczby:
– zorganizowana po raz pierwszy w 1999 roku,
– co roku wystawia się tu ponad 800 firm, w tym 100 przedsiębiorstw z zagranicy,
– w ciągu 4 dni wystawę odwiedza około 150 tysięcy osób,
– co roku organizatorzy rejestrują 400 autokarów grup zorganizowanych,
– powierzchnia wystawiennicza wynosi ponad 150 tysięcy m2,
– cały obszar wystawy przekracza120 ha.

Program pokazów Agro Show:

 

Grupa pokazowa

 

Piątek

 

Sobota

 

Niedziela

Prezentacja maszyn na pasie startowym 11.00 – 12.00

14.30 – 15.30

10.00 – 11.00

13.30 – 14.30

10.00 – 11.00

13.30 – 14.30

 

Prezentacja maszyn na indywidualnych poletkach pokazowych

 

Agregaty uprawowo-siewne  

9.00 – 17.00

z przerwą na prezentację w RINGU

 

Prezentacje w RING-u (orientacyjnie)

 

 

Opryskiwacze polowe

 

12.30 11.30 11.30
 

Pokaz tankowania ciągnika

 

13.10 12.10 12.10
 

Ładowarki teleskopowe / ładowacze czołowe

 

13.20 12.20 12.20
 

Agregaty uprawowo-siewne

 

13.45 12.45 12.45

 

Źródło: PIGMUR