fbpx
Strona głównaPozostałeAgro Show to nie tylko pokazy maszyn

Agro Show to nie tylko pokazy maszyn

Agro Show to nie tylko pokazy. Organizatorzy nie zapominają o młodym, przyszłym pokoleniu rolników, a także o części teoretycznej, czyli seminariach. Dużym atutem wystawy jest to, że wstęp na nią jest bezpłatny. N

Piątek dla uczniów i studentów
Tradycyjne organizator AGRO SHOW pragnie szczególnie zainteresować Wystawą i prezentowanym tu sprzętem młodzież ze średnich szkół rolniczych oraz studentów wyższych uczelni. AGRO SHOW jest doskonałym miejscem do wzbogacenia zdobywanej przez młodzież wiedzy teoretycznej o praktyczne doświadczenia związane z obsługą najnowszego sprzętu rolniczego. <img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/konkurs-www.jpg align=right width=200 Z tą myślą w piątek po pokazach (ok. 14.30) w ringu uczniowie pod nadzorem operatora i za zgodą opiekuna grupy będą mogli korzystać z przejazdów ciągnikiem wyposażonym w system nawigacji satelitarnej. Ponadto pierwszego dnia Wystawy, czyli w piątek 19 września o godzinie 10:00 zostanie zorganizowany turniej sprawnościowy dla uczniów średnich szkół rolniczych. Będzie on polegał na cofaniu do garażu” ciągnikiem z przyczepą. Liczyć się będzie precyzja wykonania tego zadania. Dla najlepszych uczestników turnieju przewidziano nagrody, a dla wszystkich okolicznościowe upominki.

Serminaria
AGRO SHOW to nie tylko prezentacja maszyn i urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie na terenie stoisk wystawienniczych. W trakcie jej trwania organizowane będą dla zwiedzających specjalistyczne seminaria tematyczne przeprowadzane przez wybitnych specjalistów z dziedziny rolnictwa. Podczas tegorocznej edycji imprezy Stowarzyszenie Dzierżawców i Właścicieli Rolnych RP przeprowadzi konferencję na temat: “Sytuacja dużych, wysoko towarowych gospodarstw w Polsce oraz ustawa o dzierżawie rolnej”. Seminarium to odbędzie się w piątek 19 września o godzinie 13.00 (namiot seminaryjny). W sobotę 20 września o godzinie 11.30 (namiot seminaryjny) odbędzie się debata na temat obecnej sytuacji w rolnictwie z udziałem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przy współudziale Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

Biuro prasowe
Podobnie jak w latach ubiegłych na czas dziesiątej edycji Wystawy, zostanie przekazane do dyspozycji dziennikarzy w pełni profesjonalne Biuro Prasowe. Biuro będzie się mieścić w estetycznym namiocie i będzie wyposażone w stanowiska komputerowe (podłączone do internetu), stoliki do pracy dziennikarskiej, katalogi wystawy, aktualne informacje o imprezie i uczestniczących w niej firmach. Przebieg wystawy będzie na bieżąco dokumentowany fotograficznie. Wszystkie zdjęcia dotyczące AGRO SHOW będą nieodpłatnie (łącznie z ich publikacją) udostępnione dziennikarzom.

Wstęp bezpłatny, pomoc w dojazdach
Wystawa czynna będzie w dniach 19 – 21 września 2007 w godzinach od 9 do 17 oraz w dniu 22 września w godzinach od 9 do 14. Wstęp oraz miejsca parkingowe tak, jak co roku będą bezpłatne. Każdy ze zwiedzających będzie mógł także otrzymać nieodpłatnie Katalog Wystawy, w którym znajdzie wiele szczegółowych informacji na temat wystawców i ich oferty. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych będzie także pomagać rolnikom dotrzeć na wystawę i dofinansuje przewozy organizowane przez ośrodki doradztwa rolniczego, izby rolnicze, gminy, mleczarnie i szkoły rolnicze.W związku z X edycją AGRO SHOW dla zwiedzających przewidziane jest wiele jubileuszowych atrakcji i konkursów.
Honorowy patronat nad wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, patronat medialny sprawuje Program I TVP S.A.

opr. MS/Wrp.pl
foto: AgroShow

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.