fbpx

Agro Show to nie tylko pokazy maszyn

Agro Show to nie tylko pokazy. Organizatorzy nie zapominają o młodym, przyszłym pokoleniu rolników, a także o części teoretycznej, czyli seminariach. Dużym atutem wystawy jest to, że wstęp na nią jest bezpłatny. N

Piątek dla uczniów i studentów
Tradycyjne organizator AGRO SHOW pragnie szczególnie zainteresować Wystawą i prezentowanym tu sprzętem młodzież ze średnich szkół rolniczych oraz studentów wyższych uczelni. AGRO SHOW jest doskonałym miejscem do wzbogacenia zdobywanej przez młodzież wiedzy teoretycznej o praktyczne doświadczenia związane z obsługą najnowszego sprzętu rolniczego. <img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/konkurs-www.jpg align=right width=200 Z tą myślą w piątek po pokazach (ok. 14.30) w ringu uczniowie pod nadzorem operatora i za zgodą opiekuna grupy będą mogli korzystać z przejazdów ciągnikiem wyposażonym w system nawigacji satelitarnej. Ponadto pierwszego dnia Wystawy, czyli w piątek 19 września o godzinie 10:00 zostanie zorganizowany turniej sprawnościowy dla uczniów średnich szkół rolniczych. Będzie on polegał na cofaniu do garażu” ciągnikiem z przyczepą. Liczyć się będzie precyzja wykonania tego zadania. Dla najlepszych uczestników turnieju przewidziano nagrody, a dla wszystkich okolicznościowe upominki.

Serminaria
AGRO SHOW to nie tylko prezentacja maszyn i urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie na terenie stoisk wystawienniczych. W trakcie jej trwania organizowane będą dla zwiedzających specjalistyczne seminaria tematyczne przeprowadzane przez wybitnych specjalistów z dziedziny rolnictwa. Podczas tegorocznej edycji imprezy Stowarzyszenie Dzierżawców i Właścicieli Rolnych RP przeprowadzi konferencję na temat: “Sytuacja dużych, wysoko towarowych gospodarstw w Polsce oraz ustawa o dzierżawie rolnej”. Seminarium to odbędzie się w piątek 19 września o godzinie 13.00 (namiot seminaryjny). W sobotę 20 września o godzinie 11.30 (namiot seminaryjny) odbędzie się debata na temat obecnej sytuacji w rolnictwie z udziałem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przy współudziale Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

Biuro prasowe
Podobnie jak w latach ubiegłych na czas dziesiątej edycji Wystawy, zostanie przekazane do dyspozycji dziennikarzy w pełni profesjonalne Biuro Prasowe. Biuro będzie się mieścić w estetycznym namiocie i będzie wyposażone w stanowiska komputerowe (podłączone do internetu), stoliki do pracy dziennikarskiej, katalogi wystawy, aktualne informacje o imprezie i uczestniczących w niej firmach. Przebieg wystawy będzie na bieżąco dokumentowany fotograficznie. Wszystkie zdjęcia dotyczące AGRO SHOW będą nieodpłatnie (łącznie z ich publikacją) udostępnione dziennikarzom.

Wstęp bezpłatny, pomoc w dojazdach
Wystawa czynna będzie w dniach 19 – 21 września 2007 w godzinach od 9 do 17 oraz w dniu 22 września w godzinach od 9 do 14. Wstęp oraz miejsca parkingowe tak, jak co roku będą bezpłatne. Każdy ze zwiedzających będzie mógł także otrzymać nieodpłatnie Katalog Wystawy, w którym znajdzie wiele szczegółowych informacji na temat wystawców i ich oferty. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych będzie także pomagać rolnikom dotrzeć na wystawę i dofinansuje przewozy organizowane przez ośrodki doradztwa rolniczego, izby rolnicze, gminy, mleczarnie i szkoły rolnicze.W związku z X edycją AGRO SHOW dla zwiedzających przewidziane jest wiele jubileuszowych atrakcji i konkursów.
Honorowy patronat nad wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, patronat medialny sprawuje Program I TVP S.A.

opr. MS/Wrp.pl
foto: AgroShow

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner