AGRO SHOW po raz XV startuje już jutro

Zapraszamy na 15. edycję Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2013. Jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 20–23 września 2013 roku w Bednarach, gmina Pobiedziska. Organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

W tym roku wystawa odbędzie się pod hasłem: „Dla Rolnika. Dla Natury”. 
AGRO SHOW to znacząca impreza o rozpoznawalnej marce, o czym świadczy coraz większa liczba uczestników i zwiedzających. Wystawa to nie tylko prezentacje ofert firm z branż rolniczych. To również pokazy maszyn w pracy na specjalnie przygotowanych do tego celu poletkach, ringu opryskiwaczy i nowości. Podczas pokazów producenci prezentują najnowsze rozwiązania techniczne. 
Uczestnicy AGRO SHOW będą mogli wziąć udział w bogatym programie seminariów; dla rolników to doskonała okazja, by zaczerpnąć informacji w specjalnie przygotowanych punktach doradczych.
Centrum Nowoczesnego Rolnictwa
Nowością na tegorocznej Wystawie jest Centrum Nowoczesnego Rolnictwa, czyli specjalna strefa wyróżniona i zlokalizowana przy pasie głównym. Wystawcy będą mieli okazję prezentacji swoich najnowocześniejszych rozwiązań dla rolnictwa: maszyny, elementy maszyn, nawozy, środki ochrony roślin, nasiona, pasze i dodatki paszowe, przechowywanie plonów, elementy produkcji zwierzęcej, odnawialne źródła energii i inne. Produkty, które będą prezentowane w Centrum, charakteryzuje: nowoczesność, innowacyjność, unikalność, ochrona środowiska. 
Wystawa dla zwiedzających otwarta będzie od piątku do niedzieli w godzinach 9–17, w poniedziałek w godz. 9–13 (Dzień dla Profesjonalistów).
 
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Wiadomości Rolniczych Polska na AGRO SHOW w Bednarach 2013: SEKTOR C, STOISKO 376 oraz odbiór darmowego kuponu dostępu do gazety WRP Biznes.
 

XIV Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW była największą w historii tej imprezy. Czy uda się pobić rekord?

Wystawę odwiedziło 131 tysięcy osób, w tym około 700 grup zorganizowanych. Wśród przybyłych było wielu gości zagranicznych, w tym z tak odległych krajów jak Stany Zjednoczone, czy Korea.
Na ponad 145 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni zaprezentowało się 740 wystawców, w tym 90 zagranicznych z 20 krajów – Francji, Niemiec, Litwy, Irlandii, Austrii, Czech, Słowenii, Danii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Kanady, Południowej Korei.
Całkowita powierzchnia wystawy wraz z parkingami wynosiła 90 hektarów.
Powierzchnia poletek, na których odbywały się pokazy pracy maszyn rolniczych wynosiła 48 tysięcy metrów kwadratowych.
W pokazach wzięło udział 33 maszyny, w tym 11 było zupełnymi nowościami na rynku.
WRP