Agro Show 2016 dobiegło końca… – fotorelacja

Agro Show 2016 już za nami. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby impreza nie tylko dorównała poprzednim edycjom, ale była o wiele lepsza, oferująca jeszcze więcej atrakcji odwiedzającym. Szczególnie, że w tym roku świętowaliśmy jej osiemnaste urodziny.

Już od piątkowego poranka na lotnisku w Bednarach zaczęły pojawiać się tłumy zwiedzających. W końcu wystawa Agro Show to jedyna impreza, na której można zobaczyć tak wiele maszyn rolniczych zarówno na stoiskach wystawców, jak i podczas pracy w polu.

Nastroje w branży nie najlepsze…
Aktualna sytuacja na rynku ciągników jest, delikatnie mówiąc, nie najlepsza. Sprzedaż w ostatnim roku znacznie się zmniejszyła, a prognozy i nastroje w branży wcale nie zapowiadają w najbliższym czasie wielkich zmian w tym zakresie. – Jeszcze gorzej sprzedaż wygląda na rynku przyczep. Nastroje nie są najlepsze – wyjaśniała podczas konferencji inaugurującej wystawę Renata Arkuszewska, wiceprezes zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Jest to duży i głęboki kryzys, ale powiedzmy sobie szczerze – nie pierwszy raz mamy do czynienia z taką sytuacją. Nastroje nie są dobre, ale trzeba ciężej pracować i wykazać się kreatywnością – dodała Aleksandra Gralik, prezes zarządu PIGMiUR.

Pomimo tych negatywnych nastrojów, jak podkreślał Wiesław Kujawa, wiceprezes zarządu PIGMiUR, przysłowiowe „światełko w tunelu” jest. W tym roku nie powinniśmy spodziewać się wielkiej poprawy, jednak już w przyszłym roku sytuacja powinna się trochę poprawić. – Zostawmy te nastroje, one zawsze będą raz lepsze, raz gorsze. Zawsze coś będzie nam „dolegało”. Skupmy się w ciągu tych czterech dni na tym, co jest prezentowane tutaj, podczas wystawy Agro Show. Jest tu mnóstwo nowości, zapraszam wszystkich do odwiedzenia wystawy w Bednarach – zakończył Józef Dworakowski, wiceprezes zarządu PIGMiUR.

… ale „show must go on” – szczególnie Agro Show
Wystawa Agro Show 2016 w Bednarach rozpoczęła się w piątek 23 września i zakończyła w poniedziałek, 26 września. Na miejscu swoją ofertę zaprezentowało 830 wystawców zarówno z Polski, jak i zagranicy. Powierzchnia całej wystawy to 150 tysięcy m². Tylko w piątek i sobotę łącznie wystawę odwiedziło ok. 79 tys. osób.

PIGMiUR, która jest co roku organizatorem Agro Show w Bednarach, w tym roku po raz kolejny zapewniła mnóstwo atrakcji. Były więc pokazy polowe maszyn, jak również prezentacja maszyn i urządzeń na pasie startowym. Dla chłonnych wiedzy zorganizowano debaty i seminaria merytoryczne, tym razem przede wszystkim poświęcone najnowszemu Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na miejscu odbyły się również finały konkursów „Młody Mechanik na Medal”, „Mechanik na Medal” oraz „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. W grze terenowej w tym roku wzięło udział 120 drużyn, a Strefa Juniora była cały czas oblegana przez tłum najmłodszych zwiedzających. A do tego (chociaż to już raczej nie zasługa organizatorów), pogoda zdecydowanie dopisała.

Podsumowując, zakończoną właśnie wystawę Agro Show można zaliczyć do udanych. Na pewno dopisała pogoda, zwiedzających również było sporo, no i wśród wystawców zabrakło tylko nielicznych największych producentów. I nawet, jeśli faktycznie tego typu imprezy nie zawsze dla producentów przekładają się wymiernie na liczbę sprzedanych maszyn, to na pewno pozwalają rolnikom porównać oferty wielu firm, a do tego spędzić miło czas…

Zapraszamy do fotorelacji z Agro Show w Bednarach. Szczegółową relację oraz video opublikujemy już wkrótce na naszym portalu.