AGRO SHOW 2010

W dniach 24 do 26 września, odbywała się XII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2010. W tym roku w Bednarach swoje firmy prezentowało 640 wystawców, w tym 80 przedsiębiorstw z zagranicy m.in. z USA, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Łotwy, Francji, Holandii, Niemiec, Austrii, Czech, Słowenii, Bułgarii, Danii, Litwy, Ukrainy.

Coroczna wystawa rozwija się znakomicie. W tym roku, powierzchnia zajmowana przez wystawców wynosiła ponad 120 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia poletek, na których można było oglądać maszyny podczas pracy to prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych.

Ogólna powierzchnia wystawy z polami i parkingami to 85 hektarów.
W pokazach wzięło udział 50 maszyn rolniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się turnieje sprawnościowe i konkursy wiedzy dla uczniów szkół rolniczych oraz dla rolników.

Wystawa po raz pierwszy była ogrodzona, a bezpłatne wejście odbywało się przez bramki posiadające licznik wejść. Według organizatora tegoroczną wystawę AGRO SHOW odwiedziło 107 tysięcy rolników z całej Polski.

Oprócz konkursów organizowanych przez organizatora, całą gamę konkurencji przygotowali wystawcy. Firma Poettinger zorganizowała cieszący się dużą popularnością konkurs o nazwie Mistrzostwa Poettinger w Ustawianiu Pługa. Podczas AGRO SHOW odbył się finał, którego zwycięzcą został pan Leszek Błoński.

Warto podkreślić dobrą organizację targów. Obecni na wystawie goście z zagranicy zgodnie twierdzili, że jest to największa impreza w Europie, nie ustępująca organizacją targom pod dachem, organizowanym w Europie zachodniej. Jedyne uwagi, jakie było słychać, to konieczność zorganizowania dużego transportu na terenie wystawy, gdyż odległości do pokonania z roku na rok się powiększają.

Przyszłoroczna i kolejne edycje, odbędą się w tym samym miejscu – na lotnisku w Bednarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności